Trzeba przyznać, że chyba zdecydowana większość ludzi lubi zwierzęta. Nic więc dziwnego, że nieraz decydujemy się na wzięcie pieska albo kotka (a czasem obu) pod swój dach. I oczywiście wszystko jest bardzo fajnie dopóki nie przyjdą wakacje i nie zapragniemy wyjechać na urlop. Rodzi się wtedy naturalne pytanie: zabierać psiaka albo kota ze sobą, czy nie? Jeśli zdecydujemy, że bierzemy pupila na wycieczkę, będziemy musieli znaleźć hotel, w którym będzie można się z nim zatrzymać. Ale nawet w takim miejscu, będą nas obowiązywały pewne zasady, dlatego dziś omówimy temat: Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad obowiązujących w większości hoteli przyjmujących gości ze zwierzętami w Polsce.

Zwierzęta w hotelu – muszą być łagodne i karne

Pierwsza kwestia dotyczy tego na ile zwierzę może stanowić zagrożenie dla innych gości hotelu lub obsługi. Oczywiście niezależnie od tego jak przymilny jest nasz piesek wobec nas, jeśli szczerzy zęby na każdego obcego, hotel może po prostu odmówić nam przyjazdu z takim futrzakiem. Co więcej, nawet jeśli pies jest łagodny, ale zupełnie nie słucha właściciela, to też może być powód, żeby nie pozwolić mu zamieszkać z właścicielem w pokoju hotelowym. Warto o tym pamiętać cały czas i zawczasu dobrze ułożyć sobie psa. To zaprocentuje nie tylko podczas poszukiwań noclegu, ale także na co dzień.

Zwierzęta przyjmowane do hotel u muszą też być zdrowe. Powinny mieć zrobione wszystkie standardowe szczepienia i posiadać książeczkę zdrowia, która to potwierdzi.

Zwierzęta w hotelu – smycz, kaganiec i opieka

Jeśli już hotel zdecyduje się przyjąć nas razem z pieskiem, bezwzględnie musimy trzymać się zasady prowadzenia zawsze na smyczy i w kagańcu. Niedopuszczalne jest puszczanie psa luzem. Nawet jeśli w naszym odczuciu pies nie stwarza zagrożenie i takie środki ostrożności to niepotrzebne męczenie go, naprawdę trzeba trzymać się tej reguły. Nigdy nie wiemy jak będą się wobec naszego zwierzaka zachowywały dzieci mieszkające w hotelu albo nawet dorośli. A i reakcji psa na dziwne zachowania obcych ludzi nie sposób do końca przewidzieć. Dlatego nie dyskutujmy z tym wymogiem. W obrębie hotelu psa zapinamy na smycz i wkładamy mu kaganiec. Koniec i kropka.

pies w hotelu

Zwierzęta w hotelu – poczuwamy się do pokrywania szkód

Może się zdarzyć, że nasz pupil coś zniszczy. Na przykład trwale podbrudzi pościel, podrze coś, pogryzie. W końcu pies to tylko pies, a zasady savoir vivre są mu obce… Jeśli tak się stanie, bezdyskusyjnie pokrywamy koszty zniszczeń. Każdy hotel tego oczekuje, więc argumentowanie, że „a w hotelu XXX nie musiałem nic płacić”, jest po prostu głupie. Jeśli pies czy kot coś zniszczy, płacimy za to i już.

Zwierzęta w hotelu – to my po nich sprzątamy

No niestety… Nawet na wakacjach marzeń, w wielu hotelach (jeśli nie we wszystkich) obowiązuje zasada, że właściciel sam sprząta odchody po swoim zwierzaku. Nie dotyczy to jedynie pokoju, ale zwykle całego terenu należącego do hotelu. Jeśli jednak na co dzień sprzątamy po zwierzaku, będziemy to mieli już we krwi i nie odczujemy jakiegoś wielkiego dyskomfortu.

Oprócz powyższych zasad trzeba też wziąć pod uwagę, że przyjazd z psem lub kotem należy zgłosić w hoteli już przy rezerwacji, a nie w momencie, kiedy przekroczymy progi hotelowego budynku. Praktyka pokazuje, że niektórzy próbują przemycać zwierzaki do pokoju, nie informując o tym obsługi. Jeśli taki czyn wyjdzie na jaw, zapłacimy karę, więc naprawdę nie warto…

Poza tym trzeba pamiętać, że za zwierzę w hotelu przyjdzie nam dodatkowo płacić. Zwykle jest to koszt mieszczący się w przedziale 20-60 zł na dobę.

Jeśli będziemy naprawdę trzymać się postanowień regulaminu i przestrzegać wszystkich jego punktów, to z pewnością nasz pobyt z pupilem na wyjeździe okaże się miły nie tylko dla nas, ale i dla otoczenia. A jeśli w przyszłości postanowimy znowu zatrzymać się w tym samym hotelu ze swoim futrzakiem, przyjmą nas tam z otwartymi ramionami!

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *