Kiedy już nasz pobyt w hotelu dobiegnie końca, kiedy już spakujemy walizki i ostatni raz sprawdzimy czy nic nie zostawiliśmy, przychodzi czas na wymeldowanie z hotelu. Jak powinno przebiegać? Dlaczego jest potrzebne? Czy można się wymeldować przed czasem? Omówimy dziś wszystko co wiąże się z tym tematem.

Wymeldowanie z hotelu – pilnuj czasu!

Rzecz jasna wymeldowanie z hotelu jest konieczne by zdać klucze, uregulować wszelkie należności i poinformować, że pokój jest już wolny. Dzięki temu personel odpowiedzialny za sprzątanie może już zająć się szykowaniem go na przyjazd kolejnych gości. Żeby pozostało na to odpowiednio dużo czasu w hotelach obowiązuje doba hotelowa. Każdy obiekt ustala godziny jej trwania samodzielnie, ale w wielu wypadkach koniec tej doby przypada na godzinę 12:00. A właśnie koniec doby hotelowej oznacza, że czas się wymeldować.

Dobrze jest pilnować czasu bo jeśli się spóźnimy, hotel może na nas nałożyć konieczność opłacenia kolejnej doby hotelowej. Jeśli więc obawiasz się, że będziesz mieć poślizg, lepiej zawczasu skonsultuj się z obsługą. A co jeśli okazuje się, że musisz skrócić wyjazd i wymeldujesz się dzień lub kilka dni wcześniej? Niestety w takiej sytuacji hotel nie zwróci Ci pieniędzy za niewykorzystane noclegi…

Wymeldowanie z hotelu, a oczekiwanie na transport

Niektóre hotele umożliwiają gościom, którzy już się wymeldowali i czekają na transport, przechowanie bagażu w odpowiednim pomieszczeniu.

Co istotne, nawet jeśli za pobyt w hotelu płaciliśmy z góry, to za wszystkie dodatki, z których korzystaliśmy w tym czasie trzeba zapłacić oddzielnie właśnie przy wymeldowaniu się. Wtedy jest odpowiedni moment na uregulowanie należności za minibarek, telefon albo posiłki w restauracji. Hotel wystawi też fakturę jeśli będziemy jej potrzebować albo wezwie taksówkę na naszą prośbę.

Na koniec raz jeszcze podkreślamy, że przed wymeldowaniem się warto dokładnie przejrzeć swój pokój i łazienkę, żeby sprawdzić czy nic nie zostawiliśmy. Bardzo często pakujemy się w pośpiechu, niekiedy też w stresie, a potem okazuje się, że zostawiliśmy w szafie ulubioną koszulkę albo cenną biżuterię na stoliku nocnym.

Zobacz też: Rzeczy zgubione w hotelu – jak je odzyskać?

Meldowanie się w hotelu – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *