Wesele w hotelu – na co zwracać uwagę?

Chyba każdy chciałby mieć niezapomniane wesele. Ale oczywiście nie z powodu wpadek czy stresów. Żeby ich uniknąć, warto dobrze zaplanować każdy szczegół. Jedną z najważniejszych kwestii, które zwykle rozważamy w pierwszej kolejności, jest wybór miejsca, gdzie odbędzie się wesele. Z wielu powodów wygodnie jest zorganizować je w hotelu. Wymieńmy chociaż kilka:

  • Noclegi dla wszystkich gości w jednym miejscu, a co za tym idzie mniejszy stres i większa wygoda.
  • Hotele zwykle mają własne kuchnie, więc posiłki są świeże, przygotowywane na miejscu.
  • Obsługa kelnerska w hotelach jest na najwyższym poziomie.
  • Hotele oferują wiele dodatkowych usług, na przykład odbiór gości z lotniska albo apartament dla pary młodej.

Mimo licznych zalet organizowania wesela w hotelu, są pewne sprawy, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu, unikniemy niepotrzebnych rozczarowań i dodatkowych stresów.

Na co zwracać uwagę organizując wesele w hotelu?

Rezerwacja pokoi dla gości i opłaty– bardzo ważne jest, żeby dokładnie ustalić ilość pokoi jakie mają być dostępne dla gości, a także sprawy związane z płatnościami. Nie chodzi tylko o cenę, ale również o to kiedy i jak noclegi mają zostać opłacone. Czy płacą Państwo Młodzi, czy goście sami pokrywają koszty? Jeśli Państwo Młodzi, to kiedy opłata ma być uiszczona. Nie chcemy przecież niezręcznych sytuacji przy gościach….

Czy w hotelu jest restauracja – Większość Hoteli ma własną restaurację, ale nie każdy. Dlatego warto się upewnić jak jest w wypadku hotelu, który bierzemy pod uwagę. Jeśli nie ma swojego zaplecza gastronomicznego, jedzenie będzie dostarczał catering, a nie każdy ma do zaoferowania to, czego byśmy oczekiwali. Dobrze jest to sprawdzić zawczasu, bo może trzeba będzie jednak wybrać inne miejsce.

Wielkość sali weselnej – To w zasadzie jedna w ważniejszych kwestii, organizując wesele w hotelu. Żeby wszyscy się pomieścili i czuli komfortowo, potrzebna jest sala o odpowiednim rozmiarze. Jeśli sami nie jesteśmy pewni, ile miejsca potrzebujemy, warto doradzić się Managera sali. To człowiek, który ma duże doświadczenie i umie trafnie ocenić czy sala, którą bierzemy pod uwagę zaspokoi nasze potrzeby.

Dekoracje – w związku z salą, powstaje kolejna kwestia – czy dekoracje są w cenie, czy też Państwo Młodzi oddzielnie muszą pokryć koszt ich zakupu? To ważne. Czasem hotel może kusić niską ceną najmu, a potem okazuje się, że za dekoracje trzeba dodatkowo zapłacić i w gruncie rzeczy, wychodzi zdecydowanie drożej niż byśmy się spodziewali. Lepiej oszczędzić sobie takich niespodzianek i od razu pytać co konkretnie mieści się w cenie najmu sali.

Koszty – W tym temacie lepiej nie zgadywać. O wszystko trzeba zapytać. Często można dostać spore upusty na wesele w hotelu, ale tylko przy skorzystaniu z pełnej usługi. Warto się więc upewnić jaka cena będzie nas obowiązywać. Ponieważ wesele to i tak spory zarobek dla hotelu, więc mamy pełne prawo podjąć negocjacje dotyczące cen. Jednak najważniejsze jest to, by wszystko znalazło się na papierze.

Poza wspomnianymi większymi sprawami, dobrze jest też dopytać o różne inne, wydawałoby się drobne, ale jednak bardzo istotne kwestie.

Pytania jakie warto zadać, organizując wesele w hotelu

Dla niektórych duże znaczenie ma to, czy w czasie ich wesela, obok nie będzie odbywało się drugie. Może się tak zdarzyć, więc jeśli ma to dla nas znaczenie, zapytajmy od razu. Niektórzy po prostu chcą mieć wyłączność.

Oczywiście wybierając hotel, dobrze jest też zapytać, jak prezentuje się kwestia miejsc parkingowych dla gości? Czy dostępny będzie jakiś plac zabaw dla dzieci? Czy oprócz Sali, w cenie najmu jest też jakaś część zieleni, gdzie goście mogliby się przejść? Czy klimatyzacja jest sprawna i czy korzystanie z niej jest w cenie?

Poczynienie szczegółowych ustaleń może nas uratować od późniejszych zmartwień, dlatego naprawdę dobrze jest zająć się tym jak najwcześniej. Dzięki temu podczas wesela zamiast załatwiać sprawy z obsługą i niepotrzebnie się stresować, w pełni zaangażujemy się we wspólną zabawę z gośćmi. A przecież właśnie o to chodzi! A czy waszym zdaniem warto organizować wesele w hotelu?

Zobacz też, co warto odwiedzić w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *