SPA zdecydowanie robi furorę. Rosnącą popularność zyskują hotele SPA, które oferują wiele atrakcyjnych zabiegów. Ale również w standardowe hotele, coraz częściej udostępniają gościom możliwość korzystania z salonów SPA. Jaka jest różnica? Jak zapewne nie trudno się domyślić, chodzi przede wszystkim o ilość oferowanych zabiegów. O ile w hotelu SPA pracuje cały sztab osób wykwalifikowanych do przeprowadzania różnego rodzaju masaży i zabiegów, o tyle w zwykłym hotelu takich osób jest mniej. Mniejsza jest też powierzchnia poświęcona na SPA. Czy to znaczy, że nie warto zwracać uwagi na obecność SPA w hotelu? Jak najbardziej warto!

SPA w hotelu i hotele SPA

Fakt, że nie jesteśmy w typowym hotelu SPA, nie oznacza, że jakość dostępnych zabiegów będzie kiepska. Już zwykła sauna potrafi bardzo pomóc się zregenerować po pracowitym dniu, podczas wyjazdu służbowego. A jakich w ogóle atrakcji można oczekiwać w ramach oferty SPA w hotelu?  Dużo zależy oczywiście od hotelu. Jednak za podstawowe minimum można by uznać wspomnianą już saunę, jacuzzi i zwykle basen. W lepszych hotelach znajdują się też gabinety odnowy biologicznej, które oferują różne masaże, zabiegi estetyczne, a nawet SPA dla włosów. Za zabiegi SPA trzeba często zapłacić dodatkowo, więc zanim się na jakiś zdecydujemy, lepiej się upewnić jaka jest jego cena. Szczególnie warto zapoznać się ze strefą SPA w hotelu, kiedy ze względu na kiepską pogodę, ciężko spędzić dzień na zewnątrz. Nawet zwykły basen może się wtedy okazać miłą rozrywką.

SPA w hotelu basen

Jeśli natomiast należymy do osób bardziej wymagających i planujemy typowy wyjazd SPA, to oczywiście należy zainteresować się typowymi hotelami SPA. Często oferują pakiety usług, dzięki którym można taniej skorzystać z różnych zabiegów. Szczególnie popularne są zabiegi na całe ciało. Masaże lub zdrowotne kąpiele, które odprężają i poprawiają kondycję skóry podbiły serca wielu amatorów tego typu relaksu. Co ważne, wyjazd do hotelu SPA tak samo cieszy zimą, jak i latem. To świetny sposób na wypoczynek w zasadzie o każdej porze roku. Na co jednak warto zwrócić uwagę szukając dla siebie odpowiedniego miejsca?

Sprawdź też: Hotel w centrum czy na peryferiach miasta?

Jak wybrać hotel SPA?

Pierwszym, na co warto spojrzeć są oczywiście opinie osób, które już były w danym hotelu. One szczerze napiszą na ile zadowolone były z usług. Mogą też wskazać jakie zabiegi są wykonywane lepiej, a jakie gorzej. Kolejny czynnik, który dobrze jest wziąć pod uwagę to wyszkolenie personelu zatrudnianego przez hotel. Zwłaszcza bardziej specjalistyczne zabiegi, powinny być wykonywane przez dobrze przygotowanych i doświadczonych pracowników.

Decydując się na pewne ćwiczenia czy masaże, trzeba też mieć pewność, że nasz stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazania. Jeśli o tym wszystkim pomyślimy przed wyjazdem, zapewne pobyt na miejscu będziemy mogli zaliczyć do bardzo udanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *