Pokoje hotelowe – rodzaje

Podstawowa wiedza osób, które zatrzymują się w hotelach dotyczy rodzajów pokoi hotelowych. A dzieli się je ze względu na ilość i typ łóżek. Dziś krótko zajmiemy się tym tematem. Zobaczcie jakie pokoje hotelowe znajdziecie w ofercie większości hoteli.

Zobacz też: Pokój w hotelu – jak wybrać?

Pokój hotelowy – co znaczą angielskie nazwy?

Pokoje hotelowe – jedynka

Pokój typu jedynka (single room, SGL) przeznaczony jest dla jednej osoby. Znajdziecie w nim tylko jedno pojedyncze łóżko. Wielkość takiego pokoju w zależności od standardu hotelu może wynosić od 8 do 14 m2. Jest to więc niewielkie pomieszczenie.

Pokoje hotelowe – podwójny dla 1 osoby

Pokój podwójny dla jednej osoby (twin for sole use) różni się od jedynki tym, że wyposażone jest w dwa łóżka. Nadal jest to jednak pomieszczenie przygotowane z myślą o jednym gościu.

Pokoje hotelowe – podwójny

Podwójny pokój (twin room) jest już przystosowany do pobytu 2 osób. Znajdują się w nim 2 pojedyncze łóżka. Jednak angielska nazwa – twin room – bywa wykorzystywana także do określania pokoi wieloosobowych. Warto więc zawsze upewnić się o jakim pokoju mowa…

Pokoje hotelowe – dwójka

Dwójka (double room, DBL) to już pokój dla dwóch osób. Zamiast dwóch pojedynczych łóżek posiadają zwykle jedno duże (małżeńskie). W USA natomiast bywają wyposażone w 2 podwójne łóżka.

Pokoje hotelowe – trójka

Pokój dla trzech osób to trójka (triple). Znajdziecie w nim 3 pojedyncze łóżka.

Pokoje hotelowe – czwórka

Znowu pokój dla 4 osób nazywany jest czwórką (quad).

Pokoje hotelowe – typu „dormitory”

Ostatni rodzaj pokoi to tzw. „dormitory”. Dormitory to w gruncie rzeczy duże sale, w których stoi wiele łóżek. Bardzo często są to łóżka dwupiętrowe. Cena za nocleg w takim miejscu jest niska, ale trzeba się liczyć z tym, że nocują tam różne osoby i nigdy nie wiemy z kim będziemy dzielić przestrzeń. Tego typu pokoje można zwykle znaleźć w ofercie hosteli.

Oczywiście pokoje każdego typu znajdziecie w hotelach w Rzeszowie. Jeśli więc planujecie odwiedzić Podkarpacie, nie będziecie mieli problemów z noclegiem, niezależnie od tego czy przyjedziecie sami, czy z rodziną lub przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *