To, czy wyjazd zaliczymy do udanych, czy nie, w dużej mierze zależeć będzie od pokoju hotelowego, który wybierzemy. Ten wybór ma jeszcze większe znaczenie kiedy trafimy na słaba pogodę i ilość czasu, spędzonego w pokoju wzrośnie. Co więc warto brać pod uwagę podejmując decyzję o tym, jaki pokój w hotelu wynająć? Poniżej przedstawiamy listę, która może Was uczulić na pewne kwestie.

Pokój w hotelu – na co zwracać uwagę przy wyborze?

  • Pierwsza i zasadnicza zasada – nie miej pełnego zaufania do zdjęć .

Zwykle wybierając pokój przyglądamy się uważnie zdjęciom. To całkiem rozsądne i zrozumiałe. Jak inaczej mamy dowiedzieć się za co właściwie będziemy płacić? Sęk w tym, że do takich zdjęć trzeba mieć ograniczone zaufanie. Takie zdjęcia często przedstawiają pokój nieco inaczej niż faktycznie wygląda. Na fotografiach prawie zawsze wygląda na większy niż jest w rzeczywistości. Co w takim razie zrobić? Po pierwsze sprawdzaj metraż powierzchni, po drugie czytaj opinie na forach internetowych. Znajdziesz tam opinie osób, które były, widziały i wiedzą jak jest na prawdę. Dzięki temu nie dasz się oszukać.

  • Upewnij się co do ceny

I to nie mniej ważna zasada. Na stronie hoteli często podaje się tylko widełki cenowe. I faktycznie jeśli jedziesz gdzieś na dwie noce i do tego sam, zapłacisz więcej niż jadąc na tydzień i z kimś. Zapytaj więc ile dokładnie w Twoim wypadku wyniesie koszt wynajęcia pokoju. Weź tez pod uwagę, że różne usługi, które wymienione są jako dostępne, mogą być w gruncie rzeczy dodatkowo płatne. Np. WiFi może być darmowe tylko w jakimś określonym miejscu hotelu, a za korzystanie z niego w pokoju, będzie trzeba dopłacić. Zawsze więc sprawdzaj, co rzeczywiście Ci przysługuje w ramach ceny pokoju.

  •  Jeśli pokój ci nie pasuje, poproś o zmianę

Jeśli dotrzesz już na miejsce i stwierdzisz, że w pokoju coś nie działa, np. nie ma prądu, ciepłej wody czy cokolwiek innego szwankuje, pamiętaj, że zamiast się męczyć możesz po prostu poprosić o inny pokój. Co więcej, możesz to zrobić także wtedy, kiedy nie spodoba Ci się widok z okna albo jeśli okaże się, że Twoi sąsiedzi produkują zdecydowanie zbyt dużo decybeli. Nie krępuj się w takich sytuacjach prosić o zmianę, masz do tego prawo.

Sprawdź też tanie noclegi Rzeszów.

Pokój w hotelu – jakim jesteś gościem?

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą poruszamy oddzielnie. Jakość obsługi z jaką się spotkasz, w dużej mierze zależeć będzie od tego, jakim jesteś gościem. Roszczeniowi krzykacze nie mogą liczyć na życzliwość obsługi, a nawet mogą doświadczyć drobnej złośliwości w odwecie. Warto więc traktować obsługę hotelu z pełnym szacunkiem. Jeśli dostrzeżesz, że sprzątaczka coś przeoczyła, zamiast robić raban, zostaw trochę większy napiwek i powiedz wyraźnie, jakim miejscom chciałbyś, żeby poświęciła więcej uwagi. Tylko z szacunkiem i z uśmiechem, bez pretensji w głosie. Zwykle to rozwiązuje problem i oszczędza wszystkim nieprzyjemnej atmosfery.

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pomoże Wam znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce na wypoczynek i przyczyni się do udanego wyjazdu! Życzymy powodzenia w Waszych wyborach pokoi hotelowych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *