Pokój hotelowy – co znaczą angielskie nazwy?

Oglądając oferty różnych hoteli można się natknąć na różne tajemnicze określenia, np.: junior suite, duplex, single room, mountain view. Co znaczą te nazwy? W gruncie rzeczy, żeby wybrać odpowiedni dla siebie pokój hotelowy, trzeba dobrze rozszyfrować wszystkie ich nazwy i dowiedzieć się, czym właściwie się między sobą różnią. Zebraliśmy dla was informacje na ten temat w niniejszym artykule!

Zobacz też: Studio, pokój hotelowy czy apartament? Czym się różnią?

Pokój w hotelu – jak wybrać?

Pokój hotelowy – Junior suite

Junior suite to taki pokój, w którym wydzielono dwie części – dzienną i sypialną. Na ogół taki podział przeprowadzany jest przez odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Części są zazwyczaj oddzielone meblami i sprzętem RTV. Dodatkowo, żeby zaakcentować odrębność obu stref, niekiedy używa się w nich innych kolorów, oświetlenia czy dekoracji. Ale pamiętajcie, że junior suite nie jest nigdy pokojem z oddzielną sypialnią!

Pokój hotelowy – sea view, pool view, garden view, mountain view

Pokoje bywają też nazywane według tego, jaki mają widok z okna. Oczywiście ma to bezpośredni wpływ na cenę najmu takiego pokoju.

  • Sea view – to pokój z widokiem na morze albo ocean.
  • Pool view – w takim pokoju mamy bezpośredni widok na basen hotelowy. Może to oznaczać większy hałas.
  • Garden view – z tego pokoju będziemy widzieli ogród lub nieduży zagajnik. Zwykle jest to opcja tańsza niż w sea view, ale dla osób lubiących zieleń może być atrakcyjniejsza.
  • Mountain view – takie pokoje oferują widok na góry i zwykle dostępne są w miejscach, słynących ze sportów zimowych.

mountain view

Pokój hotelowy – Promo room

Z nazwą promo room można się spotkać w dwóch przypadkach, ale w obu wiąże się z niższą ceną. Pokojem wynajmowanym jako promo room, może być pomieszczenie, które oferuje prawie taki sam standard jak inne, ale ma pewien mankament. Ten mankament to chociażby brak balkonu czy nieco mniejszy metraż. Inna sytuacja, w której można się spotkać z nazwą promo room dotyczy pewnego rodzaju wyprzedaży pokoi hotelowych. Bywa, że kiedy większość pokoi jest zarezerwowana, właściciel obniża cenę pustego pokoju, żeby znaleźć najemcę.

Pokój hotelowy – single room, double room, duplex

Single room to pokój jednoosobowy. Jest wyposażony w jednoosobowe łóżko.

Double room jest pokojem wyposażonym w jedno dwuosobowe łóżko i przygotowany z myślą o 2 osobach.

A czym jest duplex? To pokój dwupoziomowy. Znajdziecie w nim przynajmniej jedną sypialnię na jednym poziomie i pokój dzienny albo kolejną sypialnię na drugim. Na którymś z pięter mogą się też znajdować inne sypialnie. Taki pokój to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Jak wiadomo dzieci (te małe ;)) kładą się spać znacznie wcześniej niż rodzice. Dzięki ulokowaniu ich na innym poziomie wszyscy mogą cieszyć się większym komfortem.

Pokój hotelowy – twin room, a double room

Pokoje twin room i double room przeznaczone są dla 2 osób. Różnica polega na tym, że w tych pierwszych wynajmujący śpią oddzielnie, a w drugich razem. W twin room są 2 jednoosobowe łóżka, a w double room 1 dwuosobowe.

Są jednak pewne wyjątki od tej reguły. W USA często w double room znajdziecie 2 dwuosobowe łóżka, a określenie „twin” może odnosić się też do pokoi wieloosobowych z wieloma jednoosobowymi łóżkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *