Wyjazd na urlop znacząco różni się od wyjazdu służbowego. Innymi kryteriami doboru kierujemy się decydując w jakim hotelu zatrzymamy się na wakacje, a innymi szukając miejsca w jakim zatrzymamy się podczas wyjazdu służbowego. Na co w takim razie zwracać uwagę w tym drugim przypadku? Co powinno się wziąć pod uwagę, a co wydaje się mniej istotne? No właśnie, podróż służbowa – jaki hotel wybrać?

Podróż służbowa – jaki hotel wybrać?

Pierwsza bardzo ważna sprawa jaką należy wziąć pod uwagę, to odpowiednia lokalizacja hotelu. O ile podczas wakacji mamy czas na przemieszczanie się po okolicy, a nawet może to być przyjemną atrakcją, o tyle podczas podróży służbowej, byłaby to po prostu niepotrzebna strata czasu. Warto więc wybrać hotel, w którym ma się odbyć konferencja, w jakiej mamy uczestniczyć lub w jakim ma się odbyć ważne spotkanie biznesowe, na jakim mamy się stawić. Jeśli natomiast przemieszczamy się ze względu na targi podczas których mamy być obecni, to niech hotel znajduje się możliwie blisko miejsca, gdzie będą się odbywać.

Lokalizacja podczas wyjazdu służbowego wydaje się być jednym z ważniejszych czynników. Istotniejszym na przykład niż różne dodatkowe atrakcje w postaci dostępu do SPA, fitnessu czy sauny. Zwłaszcza jeśli z naszego harmonogramu wynika, że nie specjalnie będziemy mieli kiedy z nich skorzystać.

Podróż służbowa – jaki hotel wybrać? czas wyjazdu

Ważne przy wyborze miejsca jest z pewnością także to, na jak długo jedziemy. Jeśli w hotelu spędzimy tylko jedną noc, to w zasadzie niewiele czynników poza lokalizacją, wygodnym łóżkiem i możliwością zjedzenia śniadania na miejscu będzie miało znaczenie. Jeśli jednak, jak to jest zazwyczaj, wyjeżdżamy na kilka dni będziemy brali pod uwagę więcej kwestii.

Bywa, że wyjeżdżamy, żeby spotkać się w sprawach biznesowych z kimś z innego miasta lub kraju. Wtedy warto wybrać hotel z restauracją, do jakiej moglibyśmy zaprosić drugą stronę lub taki, w którym można wynająć dobrze wyposażoną salę konferencyjną. Być może podczas spotkania obecnych będzie więcej osób, a naszym celem jest przedstawienie jakiejś prezentacji. Jeśli do tego zależy nam na ciszy i prywatności, żeby bez dodatkowych uszu omówić poufne sprawy biznesowe, tym bardziej dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie w hotelu sali konferencyjnej. Zwłaszcza na zagranicznych gościach dobre wrażenie może też zrobić wysoki standard hotelu i dostępność różnych dodatków. W takim przypadku SPA, basen czy naprawdę dobra restauracja okażą się nie mniej ważne przy wyborze miejsca niż sama jego lokalizacja.

Zawsze więc warto wybierać hotel biorąc pod uwagę to, na jak długo jedziemy i w jakim celu.

Podróż służbowa – jaki hotel wybrać?  solo czy w grupie?

Kolejna ważna sprawa jaka będzie miała wpływ na wybór hotelu to to, czy jedziemy sami, czy też cała grupa ma się spotkać w jednym miejscu. Jeśli w hotelu ma się spotkać więcej osób, dobra lokalizacja to taka, do jakiej każdy będzie miał dobry dojazd. Mniejsze znaczenie mają atrakcyjne widoki za oknem… Rozsądne jest też wybranie hotelu, który organizuje transfer lotniczy z portu lotniczego do hotelu.

Jeśli w hotelu będzie wielu gości, warto też zdecydować się na taki, w którym istnieje możliwość wcześniejszego dostosowania menu do potrzeb każdego z gości. Zwłaszcza, jeśli ktoś jest uczulony na jakieś pokarmy albo trzyma się ściśle konkretnej diety, na przykład jest wegetarianinem. Dodatkowym atutem będzie elastyczne wydawanie przez hotel posiłków, tak żeby każdy z delegatów mógł zjeść obiad w dowolnym momencie.

Wybranie hotelu, w którym można zorganizować konferencje i integracje, a nie tylko noclegi to w naprawdę duża oszczędność i pieniędzy, i czasu.

Hotele przystosowane do pobytów gości biznesowych, uczestników targów czy do organizowania konferencji zapewniają jako niezbędne minimum możliwość szybkiego wydrukowania potrzebnych materiałów, skorzystania z pralni chemicznej czy żelazka.

Zobacz też: jak wybrać salę konferencyjną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *