Jak przechować cenne rzeczy w hotelu?

Różne rzeczy zdarza nam się zabierać w podróż. Są osoby, które kochają na przykład biżuterię i nigdzie się bez niej nie ruszą. Inni mogą mieć ze sobą bardzo ważne dokumenty firmowe. W przypadku zwykłych przedmiotów strata jest po prostu przykra, ale utrata cennych rzeczy jest dodatkowo bolesna dla portfela. Jak więc przechować cenne rzeczy w hotelu, żeby były naprawdę bezpieczne?

Zobacz też: Pokoje hotelowe – rodzaje

TOP 10 – Gdzie zorganizować konferencje w Rzeszowie?

Jak przechować cenne rzeczy w hotelu?

Na szczęście w hotelach są różne miejsca przeznaczone specjalnie na wartościowe przedmioty, by je chronić. Większość hoteli za niewielką opłatą udostępnia skrytki lub sejf. Każda z nich posiada inny klucz, dlatego możemy być pewni, że nikt poza nami, nie będzie miał dostępu do wynajętego schowka.

Cenne rzeczy w hotelu – sejf w pokoju

W hotelach o wyższym standardzie sejfy lokowane są w pokojach, co czyni je jeszcze bardziej bezpiecznymi. Taki sejf jest zwykle zabezpieczany kodem, nie zamykany na tradycyjny kluczyk. Trzeba więc, przed zamknięciem w nim swoich wartościowych przedmiotów, wymyślić i zapamiętać szyfr. Oczywiście nie należy podawać go innym. Żeby bezpiecznie przechować cenne rzeczy w hotelu warto pamiętać też o dodatkowych środkach ostrożności.

Cenne rzeczy w hotelu – dodatkowe zasady

Oczywiście sejf sam w sobie jest świetnym środkiem ochrony mienia, ale warto też postarać się trzymać kilku dodatkowych zasad.

  • Uważnie zamykaj za sobą drzwi do pokoju. Upewnij się zawsze, czy na pewno są domknięte. Jeśli drzwi są wyposażone w zamki zatrzaskowe, zawsze noś ze sobą kluczyk. Sejf w pokoju jest bezpieczniejszy tylko, jeśli zamykasz drzwi od pokoju. Jeśli tego nie zrobisz, dasz złodziejowi wspaniałą szansę na łatwą kradzież, a przecież tego byś nie chciał.
  • Nie trzymaj wszystkich kart kredytowych i pieniędzy w jednym miejscu. Gdyby ktoś ukradł Ci jedną z nich, zawsze będziesz mógł skorzystać z drugiej albo z gotówki.
  • Także w podróży dbaj o bezpieczeństwo, zwłaszcza swoich dokumentów. Jeśli stracisz paszport, a jesteś za granicą, będziesz miał problem z powrotem do domu. Konieczna okaże się pomoc polskich placówek dyplomatycznych.

Oczywiście dobrze jest też nie informować obcych ludzi o swoim majątku i generalnie podchodzić ostrożnie do znajomości zawieranych np. w hotelowym klubie. Pamiętaj, że twoje cenne rzeczy w hotelu będą bezpieczne, jeśli będziesz się trzymał podanych przez nas wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *