Hotele Rzeszów

Rzeszów to miasto, które posiada dużą i przede wszystkim bardzo długą historię. Jest to jedno z najstarszych polskich miast. Jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach Rzeszów rozpoczął swój dynamiczny rozwój, który ani przez chwilę nie zwalnia.

Przez to, że w Rzeszowie jest wiele atrakcji oraz zabytków, a do tego ciągle realizowane są w stolicy Podkarpacia nowe inwestycje i przedsięwzięcia, miasto to cały czas przyciąga rzesze odwiedzających. Są to zarówno turyści wypoczynkowi, jak i turyści biznesowi.

Własnie dzięki temu w Rzeszowie może funkcjonować tyle obiektów związanych z noclegami. W Rzeszowie znajdziemy 29 hoteli, 22 pensjonaty i zajazdy oraz kilkanaście innych obiektów takich jak apartamenty, hostele, noclegownie czy domki letniskowe.

Hotele w centrum Rzeszowa i nie tylko 

Wśród hoteli w Rzeszowie znajdziemy przeróżne obiekty, zarówno pod względem ceny, jakości i lokalizacji. Najwięcej hoteli w Rzeszowie znajdziemy w centrum miasta. Skoncentrowane są one wokół rynku, jednak nie tylko tam. W centralnej części Rzeszowa hotele są niemal na każdym kroku, więc jeżeli chcemy potrzebujemy noclegu w centrum Rzeszowa, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem miejsca. Zwłaszcza, że są tutaj zarówno luksusowe, wielogwiazdkowe hotele, jak i tanie hostele na każdą kieszeń.

Sporo hoteli w Rzeszowie znajdziemy też na obrzeżach miasta. Będą się one nadawać zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują spokoju, lub tylko przejeżdżają przez Rzeszów i nie potrzebują noclegów w centrum miasta. 

Potrzebujesz miejsca w hotelu lub nie wiesz co można zobaczyć w Rzeszowie? Portal Hotel Rzeszów jest właśnie dla Ciebie!

Hotele w Rzeszowie:

rzeczy zgubione w hotelu

Rzeczy zgubione w hotelu – jak je odzyskać?

Czy zdarzyło Wam się kiedyś po powrocie z hotelu odkryć, że zostawiliście tam ładowarkę? A może sweter? Albo pendrive’a? Jeśli tak nie jesteście wyjątkami. Gubienie czegoś w hotelu albo pozostawianie przez pośpiech towarzyszący pakowaniu się, jest nagminnym zjawiskiem. Czasem tracimy przedmioty, które nie mają większej wartości i w zasadzie nie robi nam różnicy czy dostaniemy je z powrotem, czy nie. Bywa jednak, że zostawimy w hotelu coś, na czym nam zależy i naprawdę chcemy to odzyskać. Może jakiś łańcuszek z zawieszką po mamie. A może ulubioną koszulkę klubową. Co wtedy zrobić? Jak odzyskać rzeczy zgubione w hotelu? Jakie procedury obowiązują właścicieli obiektów hotelowych w sytuacji, kiedy pracownicy znajdą zagubioną rzecz? I jak ma się teoria do rzeczywistości? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Rzeczy zgubione w hotelu, a przepisy

Hotelowi goście gubią różne przedmioty nie tylko w swoim pokoju. Zdarza się, że zostawią coś w hotelowym SPA, sali konferencyjnej, restauracji lub klubie. Jeśli tak właśnie się stanie, pracownik, który znajdzie zgubę powinien jak najszybciej przekazać ją do hotelowej recepcji, podając przy tym kiedy (data, godzina) i gdzie dokładnie znalazł przedmiot. Jeśli wie, kto jest jego właścicielem to taką informację też powinien przekazać.

W sytuacji, kiedy wiadomo kto jest właścicielem pozostawionej rzeczy, zgodnie z przepisami hotel ma obowiązek powiadomić tę osobę o znalezieniu jej własności. Jeśli jednak nie wiadomo do kogo należy przedmiot, hotel powinien powiadomić o jego znalezieniu odpowiedni rejonowy organ rządowej administracji ogólnej. Papiery wartościowe, pieniądze, kosztowności lub przedmioty mające wartość naukową bądź artystyczną powinny zostać niezwłocznie przekazane takiemu organowi, a inne znalezione rzeczy tylko na jego żądanie.

Od czasu poinformowania właściciela przedmiotu, o jego znalezieniu, hotel musi przechowywać rzecz znalezioną przez rok. W przypadku, kiedy nie wiadomo kto jest właścicielem, przez dwa lata. Po tym czasie przedmioty stają się własnością hotelu. Natomiast papiery wartościowe, pieniądze, kosztowności i inne wymienione wyżej, przechodzą na własność Skarbu Państwa.

Tak stanowią przepisy. A jaka jest rzeczywistość? Czy hotele faktycznie dzwonią, żeby poinformować właścicieli o zostawionym przez nich przedmiocie….?

rzeczy znalezione w hotelu

Rzeczy zgubione w hotelu – rzeczywistość…

Prawda jest taka, że przepisy nijak się mają do stanu faktycznego. Zdecydowana większość hoteli nie dzwoni, żeby powiadomić klientów o zgubie. Nawet jeśli to stali klienci, dobrze znani pracownikom. Dlaczego? Niektórzy tłumaczą to kwestią dyskrecji. Nigdy nie wiadomo na przykład kto odbierze telefon. Być może o wyjeździe w jakieś miejsce nikt miał się nie dowiedzieć, a tu telefon z hotelu, odbiera dziecko, czy współmałżonek i po tajemnicy. Hotele czekają raczej na telefon od osoby, która zostawiła swoją rzecz, a kiedy taka się zgłosi, po zweryfikowaniu jej  odsyłają przedmiot pod wskazany adres. Inna sprawa, że bardzo wiele osób zostawia coś w hotelu i gdyby personel miał za każdym razem dobijać się do właścicieli, to trzeba by stworzyć nowy etat… W takim razie jak odzyskać rzeczy zgubione w hotelu?

Rzeczy zgubione w hotelu – jak je odzyskać?

Jak już wspominaliśmy nie ma co liczyć na telefon od obsługi hotelu. Najlepiej samemu zadzwonić na recepcję i poinformować o tym, że zostawiliśmy podczas pobytu ładowarkę, bluzkę, biżuterię czy cokolwiek innego. Potem możemy się spodziewać, że pracownik poprosi, żebyśmy dokładnie opisali swój przedmiot. Jeśli wszystko się zgadza, pracownicy zwykle proponują, że znalezioną rzecz wyślą na wskazany przez nas adres. A wtedy nam pozostaje go podać i czekać na powrót zguby.

Zobacz też: Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Meldowanie się w hotelu – wszystko, co powinieneś wiedzieć

meldowanie się

Meldowanie się w hotelu – wszystko co powinieneś wiedzieć

Zarezerwowałeś już pokój, spakowałeś się, dotarłeś do hotelu i co teraz? Oczywiście trzeba się zameldować. Meldowanie się w hotelu to konieczność. Każdy hotel wymaga by goście zameldowali się w recepcji od razu po przybyciu. Ten krok służy potwierdzeniu danych osobowych przyjezdnych, którzy będą przebywać w budynku. Dzięki temu łatwiej o porządek i bezpieczeństwo.

Meldowanie się w hotelu – jak to zrobić?

Kiedy już podejdziesz do recepcji oczywiście nie wystarczy powiedzieć: „oto jestem”. Konieczne jest przedstawienie dokumentów uprawniających do korzystania z hotelowych usług. Będzie to voucher albo potwierdzenie rezerwacji. Oprócz tego wymagane jest pokazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Nie należy się jednak dziwić ani oburzać, jeśli obsługa poprosi o przedstawienie jeszcze jednego dokumentu ze zdjęciem dla porównania. Niektóre obiekty stawiają też dodatkowo wymóg wypełnienia formularza z danymi. A co jeśli zarezerwowaliśmy kilka pokoi? W takiej sytuacji w rejestracji musi się zameldować po jednej osobie z każdego wynajętego pokoju.

Bywa, że goście są proszeni o podanie danych swojej karty kredytowej albo pozostawienie określonej sumy w depozycie. Te środki mają zabezpieczyć pobyt gości hotelowych, by pokryć koszty ewentualnych dodatkowych usług z jakich skorzystają podczas pobytu (np. obsługa hotelowa, korzystanie z barku).

Ponieważ wymogi hoteli mogą się między sobą nieco różnić, warto przed przyjazdem do obiektu sprawdzić warunki meldunku oraz samego pobytu. Inne zasady mogą obowiązywać w hotelach, inne w hostelach, apartamentach czy pensjonatach. Żeby więc być dobrze przygotowanym i nie fundować sobie jakiś nieprzyjemnych niespodzianek, sprawdź wszystko na stronie hotelu.

Zobacz też: Czego nie robić w hotelu, czyli poznaj regulamin

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Meldowanie się w hotelu – godziny

Choć w naszych czasach recepcja większości hoteli w dużych kurortach działa całą dobę, to meldunek musi się odbywać w konkretnym czasie. Bardzo często jest to godzina 14:00. Ponieważ zazwyczaj doba hotelowa kończy się między 10:00, a 12:00, a obsługa musi mieć czas, żeby po wyjeździe gości przygotować pokój na przybycie kolejnych, więc nie jest dobrze wpadać do hotelu z dużym wyprzedzeniem. Czasem hotele mogą wymagać dodatkowej opłaty za wcześniejsze lub późniejsze zameldowanie się.

Apartamenty, pensjonaty lub mniejsze hotele mogą mieć ustalone inne godziny meldunku, lepiej więc sprawdzić przed przyjazdem o której powinniśmy stawić się w danym miejscu. Zwłaszcza w wynajmowanych apartamentach lub pensjonatach, w których może nie być recepcji trzeba się dobrze rozeznać. Bywa, że właściciel lub pracownik przywozi klucze z innego miejsca w konkretnej porze albo, że sami musimy je odebrać pod ustalonym adresem. Niekiedy właściciele pobierają też kaucję, na poczet ewentualnych strat. Wszelkie informacje na ten temat powinny się znaleźć w warunkach rezerwacji.

Podczas procesu meldowania w hotelu, pracownik recepcji powinien poinformować gości o długości trwania doby hotelowej, a także o wszelkich udogodnieniach i urządzeniach dostępnych dla nich w obiekcie. Na koniec otrzymujemy klucz albo kartę do pokoju.

czego nie robić w hotelu

Czego nie robić w Hotelu, czyli poznaj regulamin

Hotele starają się dogadzać klientom w jak największym stopniu, żeby zyskać sobie ich przychylność i lojalność. Wiele drobiazgów są więc gotowe puścić płazem. Istnieją jednak pewne zasady, których lepiej nie łamać bo grożą za to wysokie kary. Określa je wewnętrzny regulamin, dlatego dobrze jest się z nim zapoznać. Oczywiście regulaminy hoteli różnią się między sobą, ale w wielu aspektach są też podobne. Dlatego dziś dość ogólnie odpowiemy na pytanie: czego nie robić w hotelu?

Czego nie robić w hotelu? Czytaj regulamin!

Obostrzenia zwykle dotyczą kwestii spożywania alkoholu, palenia papierosów, przestrzegania ciszy nocnej, a także zabrania ze sobą i pilnowania zwierząt. Ustalenia obowiązujące w hotelach mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkich hotelowym gościom. Za ich naruszanie grożą kary finansowe. Zasady świadczenia usług hotelowych określane są w regulaminach, które powinno się traktować jako uzupełnienie umowy zawieranej z hotelem. Każdy klient ma pełne prawo wglądu w regulamin. Co więcej, powinien się z nim zapoznać, jeszcze zanim podpisze umowę.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że regulamin musi być doręczany i publikowany we właściwy sposób, by hotel mógł na jego podstawie egzekwować kary. Zgodnie z prawem jeśli zawierana jest umowa między hotelem, a konsumentem, regulamin należy okazać konsumentowi PRZED zawarciem umowy. Samo to, że regulamin zostanie wywieszony np. przy recepcji nie wystarczy by wymagać od gościa hotelowego trzymania się określonych w nim zasad. Jeśli więc otrzymujemy regulamin, to warto go przeczytać. Zwłaszcza, że kary za łamanie zakazów określanych w tym dokumencie bywają wysokie.

Czego nie robić w hotelu, żeby nie zapłacić kary?

Kary za łamanie przepisów bywają bolesne finansowo. Na przykład za złamanie zakazu palenia można zapłacić od 300 do 500 zł. Niekiedy zdarzają się nawet kary w wysokości 1100 zł!

Jeśli chodzi o ciszę nocną, warto wiedzieć, że w hotelach też obowiązuje. Zaczyna się od godziny 22:00 i należy jej przestrzegać. W razie zakłócenia ciszy innym gościom, trzeba się liczyć z tym, że wezwana zostanie Ochrona. By uniknąć takiej nieprzyjemnej i krępującej sytuacji oraz wrogich spojrzeń obsługi i pozostałych klientów hotelu, lepiej się nie zapomnieć i o 22:00 pilnować, żeby było naprawdę cicho. Oczywiście o dobrych manierach świadczyć też będzie rozmawianie w miejscach publicznych półgłosem, pilnowanie dzieci, żeby nie biegały samopas i nie krzyczały oraz nastawianie telewizji lub radia tak, żeby nie musieli ich słyszeć mieszkańcy okolicznych pokoi.

Kolejna sprawa, to branie zwierząt do hotelu. Po pierwsze nie każdy hotel na to pozwala, po drugie często za pobyt zwierzaka, trzeba dodatkowo zapłacić. Jeśli spróbuje się przemycić pieska albo kotka bez informowania obsługi, znowu trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia wysokiej kary, a także opuszczenia hotelu, jeśli panuje w nim zakaz wprowadzania zwierząt. Naprawdę nie ma sensu ryzykować.

Zobacz też: Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę?

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

czego nie brać z hotelu

Czego nie robić w hotelu? Nie zabierać pamiątek!

Dość częstym procederem jest zabieranie sobie „pamiątek” z hotelu. Niektórzy pakują do walizki hotelowy ręcznik czy szlafrok. Są też tacy, którzy spakują nawet obraz albo lampkę nocną. Oczywiście wszystko to ma zostać w pokoju hotelowym. To własność hotelu. Wynoszenie podobnych przedmiotów to po prostu kradzież. Jedyne, co można zabrać ze sobą, to rzeczy jednorazowego użytku, których nikt po nas nie użyje, np. szczoteczka do zębów, czepek, waciki, jednorazowe kapcie, notatnik itp.

Oczywiście jeśli chcemy by nasz pobyt w hotelu przebiegał miło i bez ewentualnych nieprzyjemności, warto nie tylko trzymać się zasad wyłuszczonych w regulaminie, ale także zasad dobrego wychowania. Savoir-vivre zawsze się sprawdza i powoduje, że pobyt każdym miejscu jest po prostu przyjemniejszy. Warto więc okazywać szacunek obsłudze, zostawiać napiwki, unikać roszczeniowej postawy i pamiętać, że pracownicy obsługi to nie cudotwórcy i czasem po prostu nie będą w stanie spełnić jakiegoś naszego kaprysu.

podróże służbowe

Podróże służbowe – wyobrażenia, a rzeczywistość

Podróże służbowe, to żadna nowość. Ludzie biznesu zawsze musieli się przemieszczać. W naszych czasach jest to jednak znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Mamy coraz więcej połączeń lotniczych i naziemnych. Coraz więcej hoteli, w których można się zatrzymać. Wszystko to sprawia, że coraz łatwiej wysyłać pracowników w podróż służbową, i że przynajmniej teoretycznie może ona przebiegać coraz bardziej wygodnie. Ale czy rzeczywiście tak jest? Bardzo ciekawe wnioski nasuwają wyniki badań sponsorowanych przez Hilton Garden Inn. A wynika z nich, że turyści biznesowi podróżują coraz mniej wygodnie, a nie coraz bardziej luksusowo…

Podróże służbowe – co się zmieniło?

Okazuje się, że cięcia kosztów w wielu firmach znacząco odbiły się na standardzie podróży służbowych. Pracownicy coraz częściej w samolotach mają zarezerwowane miejsca w economy class. Pokoje rezerwuje się im w mniejszych i ciaśniejszych hotelach niż jeszcze jakiś czas temu. Dlaczego tak jest? Otóż pierwszy i najważniejszy czynnik brany pod uwagę przy planowaniu takich podróży to w 80% przypadków cena. Drugim istotnym czynnikiem jest wygodne łóżko (76%). Okazuje się więc, że dodatkowe atrakcje oferowane przez hotel nie mają decydującego wpływu na wybór miejsca noclegu. A jak to się ma do obiegowej opinii o podróżach służbowych?

Podróże służbowe – wyobrażenia

Wielu zwolenników obcinania kosztów na podróżach służbowych, rozpowszechnia poglądy jakoby turyści biznesowi latali głównie do egzotycznych krajów i spali w luksusowych hotelach z wszelkimi udogodnieniami. Według nich pracownicy sypiają w apartamentach z wielkimi telewizorami, powalającymi dziełami sztuki wielkich artystów na ścianach, a do tego dostają do dyspozycji  własnego kamerdynera. I oczywiście wszyscy łapczywie opróżniają minibar. A kto za to płaci? Firma.

Choć bywają turyści biznesowi, którzy faktycznie spędzają czas w luksusowych warunkach są to zwykle albo osoby zajmujące bardzo wysokie stanowiska, albo właściciele firm. Natomiast zdecydowana większość pracowników podróżuje zupełnie inaczej.

Zobacz też: Podróż służbowa – jaki hotel wybrać?

lub: Event w hotelu – jak wybrać miejsce? Poradnik

Podróże służbowe – fakty

Prawdą jest, że wiele hoteli ma w swojej ofercie apartamenty VIP, ale bardzo wielu turystów biznesowych wcale z nich nie korzysta. Zatrzymują się w zupełnie zwykłych pokojach hotelowych, pozbawionych minibarku i innych dodatków, za które pracodawca wcale nie zamierza dopłacać. Czasem pracownik zostaje ulokowany nawet w pokoju koło windy, a dzieła sztuki na ścianach może obejrzeć co najwyżej w Muzeum lub Galerii Sztuk Pięknych, jeśli się tam wybierze w czasie wolnym i za własne pieniądze.

praca w hotelu

Co w takim razie  powinien oferować hotel turystom biznesowym? Bardzo ważnym udogodnieniem jest WiFi. I to WiFi bez ograniczeń dostępne w pokoju, a nie jedynie w centrach biznesowych czy w lobby. Aż 48% ankietowanych uważa, że darmowy nieograniczony dostęp do Internetu w każdym pokoju hotelowym, powinien być standardem. Znacznie łatwiej się skupić na pracy we własnym pokoju niż w miejscu publicznym, gdzie zawsze jest hałas.

A skoro już mowa o pracy w pokoju, trudno ją sobie wyobrazić, jeśli nie ma w nim biurka, krzesła i łatwo dostępnego gniazdka w pobliżu. W dalszej kolejności turyści hotelowi cenią sobie budzenie przez telefon, śniadanie i dostęp do siłowni, a także wieczorną obsługę hotelu.

Podsumowując, warunki podróży służbowych zmieniły się z czasem na gorsze, nie na lepsze. Powodem są wysokie koszty i ciągła potrzeba ich ograniczania. Dla turystów biznesowych najważniejsze są w hotelach takie udogodnienia, które tworzą im dobre warunki do wydajnej pracy. Mitem jest więc twierdzenie, że podróże służbowe to luksusowy urlop za pieniądze firmy, a większość pracowników na takich wyjazdach musi zadowolić się zupełnie podstawowymi warunkami.

tani nocleg w drogim hotelu

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Większość z nas widząc ceny noclegu zamieszczane na stronach dobrych hoteli od razu zakłada, że to za drogo i rezygnuje w ogóle z pomysłu wynajęcia z nich pokoju. Oczywiście dobrze jest mieć świadomość swoich możliwości finansowych, ale warto też wiedzieć, że jak najbardziej możliwy jest tani nocleg w drogim hotelu. Jak można to sobie załatwić? Podpowiadamy kilka sposobów.

Tani nocleg w drogim hotelu – gdzie sprawdzać ceny?

Pierwsza i najważniejsza rzecz dotyczy tego, gdzie sprawdzamy cenę za nocleg. Jeśli wejdziemy na stronę hotelu, możemy być pewni, że trafimy na wysokie kwoty. Tymczasem jakże często okazuje się, że możemy znaleźć niższe na różnych porównywarkach cenowych. Dlaczego tak jest? Ceny przedstawiane na stronie hoteli są zawsze wysokie. Jeśli chcesz zanocować w danym miejscu i wejdziesz na jego stronę, to jesteś już prawie kupiony. Jeśli szukasz cen bezpośrednio na stronie wybranego hotelu, to wiadomo, że chcesz w nim zanocować i liczysz się z wysoką ceną. Hotel nie musi o Ciebie walczyć bo sam do niego przyszedłeś. Okazuje się jednak, że często hotele nie mają sztywnej stawki dla każdego gościa. Kiedy zamieszczają oferty w porównywarkach cenowych, muszą już liczyć się z szerszą konkurencją i trochę powalczyć o klienta. Oczywiście najlepiej zrobić to ceną. Jeśli więc zamiast rezerwować pokój przez stronę, pojedziesz na miejsce i usłyszysz, że nocleg kosztuje xxx zł, a widziałeś go w jakieś porównywarce za 30% taniej, to po prostu powiedz, że w internecie znalazłeś inną cenę i ją podaj. Dlatego ZAWSZE sprawdź przed rezerwacją ceny pokoi z porównywarek! Są jednak sytuacje, w których taniej będziesz miał nocleg rezerwując pokój przez stronę hotelu… Kiedy?

Tani nocleg w drogim hotelu, czyli programy lojalnościowe

Zdarza się, że hotele same znacząco obniżają ceny za wynajęcie pokoju w ramach działań służących utrzymania klienta. Jeśli więc hotel prowadzi program lojalnościowy, skorzystaj! Wtedy może się okazać, że naprawdę zyskasz.

Są jednak rzeczy, na które trzeba bardzo uważać. Może tak być, że skoro już płacisz mniej za pokój, to teraz hotel będzie odbijał sobie na cenach innych usług, które normalnie byłyby bezpłatne. Zawsze więc przy rezerwacji pokoju upewnij się co nadal masz w ramach ceny, a za co nagle trzeba będzie jednak dopłacać.

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Tani nocleg w drogim hotelu – negocjuj ceny

Kolejny sposób na obniżenie sobie ceny pobytu w dobrym hotelu, to po prostu negocjacja cen. Oczywiście nie zawsze ma ona rację bytu. Jeśli jest środek sezonu i właściwie brakuje pokoi dla wszystkich chętnych, to rzecz jasna w ogóle bez sensu zaczynać. Jeśli jednak przyjeżdżasz w martwym okresie, kiedy po korytarzach hula wiatr, a obsługa pije kawkę po kątach, to to jest właśnie ten moment! Dobrą metodą podpowiadaną przez hotelarzy jest wtedy po prostu podanie swoich możliwości cenowych w formie widełek. Czyli powiedzieć, „jestem w stanie zapłacić za nocleg od 50 do 100 zł”. Możecie wierzyć lub nie, ale jeśli nie ma klientów, to zostaniecie przyjęci w większości przypadków, za tyle ile chcecie. To metoda wypróbowana przez wiele osób, która rzeczywiście się sprawdza.

tani nocleg drogi hotel

Ci najsprytniejsi korzystają z jeszcze jednej możliwości, która wiąże się z korzystaniem z porównywarek cen typu booking.com. Otóż takie portale pobierają niemałą prowizję od hotelu, który dzięki nim zyska klienta. Dlatego czasem warto wypatrzeć okazję i nie rezerwować jej od razu przez portal, tylko zadzwonić do hotelu, powiedzieć, że chce się pokój, że właśnie jest się na takiej i takiej stronie, i… negocjujemy! Możemy zaproponować, że zarezerwujemy nocleg bezpośrednio, jeśli dostaniemy stawkę niższą niż podana w porównywarce. Wiele hoteli przyjmie taką propozycję z pocałowaniem ręki, a wy możecie zapłacić naprawdę sporo mniej.

Jeśli negocjujecie ceny w Polsce, często lepiej jest zrobić to telefonicznie, na zachodzie natomiast więcej ugracie w bezpośrednim kontakcie. To tak na marginesie…

Nie ma się czego wstydzić…

Oczywiście dla niektórych prowadzenie negocjacji, czy wyszukiwanie okazji jest wprost uwłaczające i zrównują je z żebractwem. Faktem jest, że nie można też przesadzić i wybrać się do hotelu, który pięciokrotnie przekracza nasze możliwości finansowe z roszczeniową postawą i walczyć o 1/5 ceny. To zdecydowanie nie przyniesie żadnego pozytywnego skutku. Nie ma jednak absolutnie nic niestosownego, w korzystaniu z tańszych ofert zamiast płacić za nocleg podwójnie po prostu dla zasady. Dlatego pamiętajcie tani nocleg w drogim hotelu jak najbardziej jest możliwy, choć wymaga nieco więcej zachodu.

hotel metropolitan kontakt

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

HOTEL METROPOLITAN

4-gwiazdkowy HOTEL FMETROPOLITAN ulokowany jest w centrum miasta. Oferuje gościom pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty o najwyższym standardzie i luksusowym wyposażeniu. Dla gości przeznaczony jest też wygodny podziemny parking. Hotel METROPOLITAN jest doskonale przystosowany do organizowania konferencji, prezentacji, spotkań biznesowych, wszelkich eventów oraz różnego rodzaju uroczystości (bale, jubileusze, studniówki itp.). Restauracja Browar Manufaktura dostępna jest w hotelu i serwuje dania kuchni z różnych krajów.

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

Hotel Metropolitan mieści się w Rzeszowie, pod adresem:

ul. Juliusza Słowackiego 16

35-060 Rzeszów

 • REZERWACJE:
  • info@hotel-metropolitan.pl
  • tel. +48 17 777 14 14
  • tel. +48 17 777 14 15
  • tel. +48 17 777 14 16
 • e-mail: info@hotel-metropolitan.pl
 • PRZYJĘCIA:
  • browar@hotel-metropolitan.pl
  • tel. 665 511 513

Na stronie internetowej hotelu: hotel-metropolitan.pl, w zakładce KONTAKT dostępny jest też formularz kontaktowy, przez który można przesłać wszelkie zapytania i zasięgnąć informacji. Na tej stronie można też dokonać rezerwacji.