Hotele Rzeszów

Rzeszów to miasto, które posiada dużą i przede wszystkim bardzo długą historię. Jest to jedno z najstarszych polskich miast. Jednak dopiero w ostatnich dziesięcioleciach Rzeszów rozpoczął swój dynamiczny rozwój, który ani przez chwilę nie zwalnia.

Przez to, że w Rzeszowie jest wiele atrakcji oraz zabytków, a do tego ciągle realizowane są w stolicy Podkarpacia nowe inwestycje i przedsięwzięcia, miasto to cały czas przyciąga rzesze odwiedzających. Są to zarówno turyści wypoczynkowi, jak i turyści biznesowi.

Własnie dzięki temu w Rzeszowie może funkcjonować tyle obiektów związanych z noclegami. W Rzeszowie znajdziemy 29 hoteli, 22 pensjonaty i zajazdy oraz kilkanaście innych obiektów takich jak apartamenty, hostele, noclegownie czy domki letniskowe.

Hotele w centrum Rzeszowa i nie tylko 

Wśród hoteli w Rzeszowie znajdziemy przeróżne obiekty, zarówno pod względem ceny, jakości i lokalizacji. Najwięcej hoteli w Rzeszowie znajdziemy w centrum miasta. Skoncentrowane są one wokół rynku, jednak nie tylko tam. W centralnej części Rzeszowa hotele są niemal na każdym kroku, więc jeżeli chcemy potrzebujemy noclegu w centrum Rzeszowa, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem miejsca. Zwłaszcza, że są tutaj zarówno luksusowe, wielogwiazdkowe hotele, jak i tanie hostele na każdą kieszeń.

Sporo hoteli w Rzeszowie znajdziemy też na obrzeżach miasta. Będą się one nadawać zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują spokoju, lub tylko przejeżdżają przez Rzeszów i nie potrzebują noclegów w centrum miasta. 

Potrzebujesz miejsca w hotelu lub nie wiesz co można zobaczyć w Rzeszowie? Portal Hotel Rzeszów jest właśnie dla Ciebie!

Hotele w Rzeszowie:

tani nocleg w drogim hotelu

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Większość z nas widząc ceny noclegu zamieszczane na stronach dobrych hoteli od razu zakłada, że to za drogo i rezygnuje w ogóle z pomysłu wynajęcia z nich pokoju. Oczywiście dobrze jest mieć świadomość swoich możliwości finansowych, ale warto też wiedzieć, że jak najbardziej możliwy jest tani nocleg w drogim hotelu. Jak można to sobie załatwić? Podpowiadamy kilka sposobów.

Tani nocleg w drogim hotelu – gdzie sprawdzać ceny?

Pierwsza i najważniejsza rzecz dotyczy tego, gdzie sprawdzamy cenę za nocleg. Jeśli wejdziemy na stronę hotelu, możemy być pewni, że trafimy na wysokie kwoty. Tymczasem jakże często okazuje się, że możemy znaleźć niższe na różnych porównywarkach cenowych. Dlaczego tak jest? Ceny przedstawiane na stronie hoteli są zawsze wysokie. Jeśli chcesz zanocować w danym miejscu i wejdziesz na jego stronę, to jesteś już prawie kupiony. Jeśli szukasz cen bezpośrednio na stronie wybranego hotelu, to wiadomo, że chcesz w nim zanocować i liczysz się z wysoką ceną. Hotel nie musi o Ciebie walczyć bo sam do niego przyszedłeś. Okazuje się jednak, że często hotele nie mają sztywnej stawki dla każdego gościa. Kiedy zamieszczają oferty w porównywarkach cenowych, muszą już liczyć się z szerszą konkurencją i trochę powalczyć o klienta. Oczywiście najlepiej zrobić to ceną. Jeśli więc zamiast rezerwować pokój przez stronę, pojedziesz na miejsce i usłyszysz, że nocleg kosztuje xxx zł, a widziałeś go w jakieś porównywarce za 30% taniej, to po prostu powiedz, że w internecie znalazłeś inną cenę i ją podaj. Dlatego ZAWSZE sprawdź przed rezerwacją ceny pokoi z porównywarek! Są jednak sytuacje, w których taniej będziesz miał nocleg rezerwując pokój przez stronę hotelu… Kiedy?

Tani nocleg w drogim hotelu, czyli programy lojalnościowe

Zdarza się, że hotele same znacząco obniżają ceny za wynajęcie pokoju w ramach działań służących utrzymania klienta. Jeśli więc hotel prowadzi program lojalnościowy, skorzystaj! Wtedy może się okazać, że naprawdę zyskasz.

Są jednak rzeczy, na które trzeba bardzo uważać. Może tak być, że skoro już płacisz mniej za pokój, to teraz hotel będzie odbijał sobie na cenach innych usług, które normalnie byłyby bezpłatne. Zawsze więc przy rezerwacji pokoju upewnij się co nadal masz w ramach ceny, a za co nagle trzeba będzie jednak dopłacać.

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Tani nocleg w drogim hotelu – negocjuj ceny

Kolejny sposób na obniżenie sobie ceny pobytu w dobrym hotelu, to po prostu negocjacja cen. Oczywiście nie zawsze ma ona rację bytu. Jeśli jest środek sezonu i właściwie brakuje pokoi dla wszystkich chętnych, to rzecz jasna w ogóle bez sensu zaczynać. Jeśli jednak przyjeżdżasz w martwym okresie, kiedy po korytarzach hula wiatr, a obsługa pije kawkę po kątach, to to jest właśnie ten moment! Dobrą metodą podpowiadaną przez hotelarzy jest wtedy po prostu podanie swoich możliwości cenowych w formie widełek. Czyli powiedzieć, „jestem w stanie zapłacić za nocleg od 50 do 100 zł”. Możecie wierzyć lub nie, ale jeśli nie ma klientów, to zostaniecie przyjęci w większości przypadków, za tyle ile chcecie. To metoda wypróbowana przez wiele osób, która rzeczywiście się sprawdza.

tani nocleg drogi hotel

Ci najsprytniejsi korzystają z jeszcze jednej możliwości, która wiąże się z korzystaniem z porównywarek cen typu booking.com. Otóż takie portale pobierają niemałą prowizję od hotelu, który dzięki nim zyska klienta. Dlatego czasem warto wypatrzeć okazję i nie rezerwować jej od razu przez portal, tylko zadzwonić do hotelu, powiedzieć, że chce się pokój, że właśnie jest się na takiej i takiej stronie, i… negocjujemy! Możemy zaproponować, że zarezerwujemy nocleg bezpośrednio, jeśli dostaniemy stawkę niższą niż podana w porównywarce. Wiele hoteli przyjmie taką propozycję z pocałowaniem ręki, a wy możecie zapłacić naprawdę sporo mniej.

Jeśli negocjujecie ceny w Polsce, często lepiej jest zrobić to telefonicznie, na zachodzie natomiast więcej ugracie w bezpośrednim kontakcie. To tak na marginesie…

Nie ma się czego wstydzić…

Oczywiście dla niektórych prowadzenie negocjacji, czy wyszukiwanie okazji jest wprost uwłaczające i zrównują je z żebractwem. Faktem jest, że nie można też przesadzić i wybrać się do hotelu, który pięciokrotnie przekracza nasze możliwości finansowe z roszczeniową postawą i walczyć o 1/5 ceny. To zdecydowanie nie przyniesie żadnego pozytywnego skutku. Nie ma jednak absolutnie nic niestosownego, w korzystaniu z tańszych ofert zamiast płacić za nocleg podwójnie po prostu dla zasady. Dlatego pamiętajcie tani nocleg w drogim hotelu jak najbardziej jest możliwy, choć wymaga nieco więcej zachodu.

hotel metropolitan kontakt

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

HOTEL METROPOLITAN

4-gwiazdkowy HOTEL FMETROPOLITAN ulokowany jest w centrum miasta. Oferuje gościom pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty o najwyższym standardzie i luksusowym wyposażeniu. Dla gości przeznaczony jest też wygodny podziemny parking. Hotel METROPOLITAN jest doskonale przystosowany do organizowania konferencji, prezentacji, spotkań biznesowych, wszelkich eventów oraz różnego rodzaju uroczystości (bale, jubileusze, studniówki itp.). Restauracja Browar Manufaktura dostępna jest w hotelu i serwuje dania kuchni z różnych krajów.

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

Hotel Metropolitan mieści się w Rzeszowie, pod adresem:

ul. Juliusza Słowackiego 16

35-060 Rzeszów

Na stronie internetowej hotelu: hotel-metropolitan.pl, w zakładce KONTAKT dostępny jest też formularz kontaktowy, przez który można przesłać wszelkie zapytania i zasięgnąć informacji. Na tej stronie można też dokonać rezerwacji.

Hilton Garden Inn Rzeszów Kontakt

HILTON GARDEN INN RZESZÓW Kontakt

HILTON GARDEN INN RZESZÓW

Hilton Garden Inn Rzeszów to luksusowe miejsce. Ten hotel został odznaczony 4 gwiazdkami i co za tym idzie oferuje gościom wysokie standardy w kwestii wyposażenia, obsługi, a także szerokości oferty. Umiejscowiony jest w Galerii handlowej Millenium Hall, którą od centrum dzieli 10 min spacerem. Dla gości w hotelu przygotowane są pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty. Hotel posiada też sale konferencyjne i wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Hilton Garden Inn Rzeszów to miejsce w którym można zorganizować różnego rodzaju eventy, spotkania biznesowe i inne szczególne wydarzenia. Hotelowa restauracja serwuje dania kuchni polskiej, a także międzynarodowej.

HILTON GARDEN INN RZESZÓW Kontakt

Adres hotelu to:

Ul.Wacława Kopisto 1,

35-315 Rzeszów.

Rezerwacji można dokonać korzystając z wymienionych niżej kanałów:

zwierzęta w hotelu

Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę?

Trzeba przyznać, że chyba zdecydowana większość ludzi lubi zwierzęta. Nic więc dziwnego, że nieraz decydujemy się na wzięcie pieska albo kotka (a czasem obu) pod swój dach. I oczywiście wszystko jest bardzo fajnie dopóki nie przyjdą wakacje i nie zapragniemy wyjechać na urlop. Rodzi się wtedy naturalne pytanie: zabierać psiaka albo kota ze sobą, czy nie? Jeśli zdecydujemy, że bierzemy pupila na wycieczkę, będziemy musieli znaleźć hotel, w którym będzie można się z nim zatrzymać. Ale nawet w takim miejscu, będą nas obowiązywały pewne zasady, dlatego dziś omówimy temat: Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad obowiązujących w większości hoteli przyjmujących gości ze zwierzętami w Polsce.

Zwierzęta w hotelu – muszą być łagodne i karne

Pierwsza kwestia dotyczy tego na ile zwierzę może stanowić zagrożenie dla innych gości hotelu lub obsługi. Oczywiście niezależnie od tego jak przymilny jest nasz piesek wobec nas, jeśli szczerzy zęby na każdego obcego, hotel może po prostu odmówić nam przyjazdu z takim futrzakiem. Co więcej, nawet jeśli pies jest łagodny, ale zupełnie nie słucha właściciela, to też może być powód, żeby nie pozwolić mu zamieszkać z właścicielem w pokoju hotelowym. Warto o tym pamiętać cały czas i zawczasu dobrze ułożyć sobie psa. To zaprocentuje nie tylko podczas poszukiwań noclegu, ale także na co dzień.

Zwierzęta przyjmowane do hotel u muszą też być zdrowe. Powinny mieć zrobione wszystkie standardowe szczepienia i posiadać książeczkę zdrowia, która to potwierdzi.

Zwierzęta w hotelu – smycz, kaganiec i opieka

Jeśli już hotel zdecyduje się przyjąć nas razem z pieskiem, bezwzględnie musimy trzymać się zasady prowadzenia zawsze na smyczy i w kagańcu. Niedopuszczalne jest puszczanie psa luzem. Nawet jeśli w naszym odczuciu pies nie stwarza zagrożenie i takie środki ostrożności to niepotrzebne męczenie go, naprawdę trzeba trzymać się tej reguły. Nigdy nie wiemy jak będą się wobec naszego zwierzaka zachowywały dzieci mieszkające w hotelu albo nawet dorośli. A i reakcji psa na dziwne zachowania obcych ludzi nie sposób do końca przewidzieć. Dlatego nie dyskutujmy z tym wymogiem. W obrębie hotelu psa zapinamy na smycz i wkładamy mu kaganiec. Koniec i kropka.

pies w hotelu

Zwierzęta w hotelu – poczuwamy się do pokrywania szkód

Może się zdarzyć, że nasz pupil coś zniszczy. Na przykład trwale podbrudzi pościel, podrze coś, pogryzie. W końcu pies to tylko pies, a zasady savoir vivre są mu obce… Jeśli tak się stanie, bezdyskusyjnie pokrywamy koszty zniszczeń. Każdy hotel tego oczekuje, więc argumentowanie, że „a w hotelu XXX nie musiałem nic płacić”, jest po prostu głupie. Jeśli pies czy kot coś zniszczy, płacimy za to i już.

Zwierzęta w hotelu – to my po nich sprzątamy

No niestety… Nawet na wakacjach marzeń, w wielu hotelach (jeśli nie we wszystkich) obowiązuje zasada, że właściciel sam sprząta odchody po swoim zwierzaku. Nie dotyczy to jedynie pokoju, ale zwykle całego terenu należącego do hotelu. Jeśli jednak na co dzień sprzątamy po zwierzaku, będziemy to mieli już we krwi i nie odczujemy jakiegoś wielkiego dyskomfortu.

Oprócz powyższych zasad trzeba też wziąć pod uwagę, że przyjazd z psem lub kotem należy zgłosić w hoteli już przy rezerwacji, a nie w momencie, kiedy przekroczymy progi hotelowego budynku. Praktyka pokazuje, że niektórzy próbują przemycać zwierzaki do pokoju, nie informując o tym obsługi. Jeśli taki czyn wyjdzie na jaw, zapłacimy karę, więc naprawdę nie warto…

Poza tym trzeba pamiętać, że za zwierzę w hotelu przyjdzie nam dodatkowo płacić. Zwykle jest to koszt mieszczący się w przedziale 20-60 zł na dobę.

Jeśli będziemy naprawdę trzymać się postanowień regulaminu i przestrzegać wszystkich jego punktów, to z pewnością nasz pobyt z pupilem na wyjeździe okaże się miły nie tylko dla nas, ale i dla otoczenia. A jeśli w przyszłości postanowimy znowu zatrzymać się w tym samym hotelu ze swoim futrzakiem, przyjmą nas tam z otwartymi ramionami!

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Grand Hotel Boutique kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE Kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE

GRAND HOTEL BOUTIQUE został odznaczony 4 gwiazdkami. Mieści się w zabytkowym budynku bardzo blisko rynku. W hotelu można wynająć jeden z czterech rodzajów pokoi: Standard, Deluxe, Studio, Apartament. Są to pokoje jedno- lub dwuosobowe. Każdy z nich jest luksusowo i oryginalnie urządzony. W hotelu znajduje się centrum biznesowe i zaplecze bankietowe oraz konferencyjne, co czyni z niego miejsce świetnie przystosowane do organizowania konferencji czy też spotkań biznesowych. Grand Hotel Boutiqe jest także miejscem, w którym można zorganizować wesele marzeń. Posiada wszystko, co potrzebne, żeby zapewnić pełne wsparcie parze młodej zarówno w czasie przygotowań, jak i w trakcie trwania uroczystości weselnej. W hotelu mieści się rozbudowana strefa SPA, a hotelowa restauracja zapewnia szeroki wybór dań.

GRAND HOTEL BOUTIQUE Kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE mieści się w Rzeszowie pod adresem:

ul. Dymnickiego 1 a

35-030 Rzeszów

Rezerwacje można składać także poprzez stronę internetową hotelu: www.grand-hotel.pl/pl

hotel rzeszow kontakt

HOTEL RZESZÓW Kontakt

HOTEL RZESZÓW

HOTEL RZESZÓW to miejsce odznaczone 4 gwiazdkami. Goście mogą tu wynająć jedno- lub dwuosobowe pokoje o zwykłym lub podwyższonym standardzie. Do dyspozycji pozostają też apartamenty. Istnieje również możliwość organizowania w hotelu wesel i bankietów. Hotel oferuje różne dodatkowe usługi związane z organizacją wesel, jak na przykład: pomoc i inspirację w pełnym zakresie organizacji przyjęcia weselnego czy specjalne menu i kącik zabaw dla dzieci.  Świetnie przygotowane i wyposażone sale konferencyjne sprawią, że każde spotkanie biznesowe lub konferencja będzie przebiegać bez zakłóceń technicznych. Restauracja hotelowa oferuje szeroki wybór dań w menu, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

HOTEL RZESZÓW Kontakt

HOTEL RZESZÓW mieści się w Rzeszowie pod adresem:

al. J. Piłsudskiego 44

35-001 Rzeszów.

 • RECEPCJA:
 • DZIAŁ REZERWACJI:
 • DZIAŁ SPRZEDAŻY KONFERENCJI I IMPREZ FIRMOWYCH:
  • tel.: +48 17 777 10 17,
  • tel.: +48 601 827 513 – Justyna Baran
  • tel.: +48 884 850 707 – Paweł Sienko
  • fax: +48 17 777 10 13
  • e-mail: [email protected]
 • RESTAURACJA ORANŻERIA – Rezerwacja stolików:
 • Formularz kontaktowy na stronie www.hotelrzeszow.com.pl/kontakt