Im więcej gwiazdek, tym wyższy standard, a co za tym idzie, wyższe ceny. Dziś opiszemy hotele 4 gwiazdkowe w Polsce. Zobaczcie jakie wyposażenie i usługi powinny oferować gościom.

Hotele 4 gwiazdkowe – wyposażenie pokoju i łazienka

W 4 gwiazdkowym hotelu, pokój musi być wyposażony w łóżko (jednoosobowe 90 x 200 cm albo dwuosobowe 140 x 200 cm), szafę bądź wnękę garderobianą (a w niej przynajmniej po 3 wieszaki na gościa), szafką nocną lub stolik, stół albo biurko, jedno krzesło, minimum 2 fotele wypoczynkowe albo kanapę (1 fotel w pokoju jednoosobowym), stolik, lustro, wieszak ścienny, lampkę nocną, lampkę do pracy i oświetlenie górne, bagażnik. Prócz tego goście przy miejscu pracy w pokoju, powinni mieć łatwy dostęp przynajmniej do jednego gniazdka elektrycznego.

Uzupełnienie wyposażenia stanowić będzie wykładzina dywanowa w całym pokoju lub dywaniki przy każdym łóżku, zasłony, rolety albo żaluzje, szklanki, albo inne naczynia, z których można się napić, woda butelkowana dla każdego gościa, minibar albo lodówka, radio, TV, telefon, materiały piśmiennicze hotelu, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia, a także igielnik i suszarka do włosów.

W łazience musi znaleźć się wanna z baterią i natryskiem albo kabina prysznicowa i w zależności od tego, co zostało zainstalowane osłona na wannę lub prysznic. Oprócz tego łazienka musi być wyposażona w umywalkę z blatem lub półką i oczywiście WC. Uzupełniające wyposażenie stanowi lustro, gniazdko elektryczne z osłoną, pojemnik na śmieci i zestaw dla każdego gościa, a w nim: mydełko toaletowe lub dozownik z mydłem w płynie, ręcznik, ręcznik kąpielowy i jednorazowy kubek lub szklanka.

Minimalna powierzchnia pokoju w hotelu 4 gwiazdkowym to:

  • pokój 1-osobowy – 12 m2
  • pokój 2-osobowy – 16 m2
  • apartament – salon – 25 m2 + sypialnia z łazienką, część wejściowa z oddzielnym WC.

Hotele 4 gwiazdkowe – wyposażenie hotelu

W hotelach 4 gwiazdkowych, budynek musi być oświetlony z zewnątrz i mieć oddzielne wejście dla gości. Nad nim powinna być zainstalowana osłona, która będzie chronić gości przed deszczem. Ewentualnie wejście może się znajdować we wnęce. Można też zamiast tego zainstalować drzwi obrotowe lub otwierane automatycznie. Dostawy towarów powinny być otwierane w innym miejscu. Nie dotyczy to jednak hoteli, które ulokowane są poza zwartą zabudową miejską.

Przed wejściem do hotelu musi być zorganizowane miejsce postojowe dla gości, którzy przyjeżdżają lub wjeżdżają. Jeśli budynek jest zlokalizowany poza zwartą zabudową miasta, właściciel musi zadbać o parking, garaż lub miejsca postojowe dla gości, przy czym parking lub garaże maja być strzeżone.

Zarówno w pokojach, jak i w ogólnodostępnej części powinna działać klimatyzacja. W całym budynku stale (w dzień i w nocy) goście muszą mieć dostęp do ciepłej i zimnej wody. Goście mają mieć także całodobowy dostęp do telefonu i faksu, znajdujących się w recepcji oraz do ogólnodostępnego radia, telewizji i internetu. Jeśli obiekt ma więcej niż 2 piętra, musi się w nim znajdować winda.

Hotele 4 gwiazdkowe – obsługa gości

Pośród podstawowych usług w 4 gwiazdkowym hotelu muszą się znaleźć: budzenie, przechowywanie bagażu, pieniędzy lub przedmiotów wartościowych, podawanie śniadań, codzienne sprzątanie pokoju albo sprzątanie na życzenie gościa.

Goście powinni mieć też zapewniony całodobowy dostęp do ciepłych napojów, a room service ma działać przynajmniej 18 godzin na dobę. W takim hotelu musi też albo działać kwiaciarnia, albo istnieć możliwość zamówienia kwiatów. Pośród innych dostępnych usług mają się też znaleźć: pranie, prasowanie, czyszczenie bielizny i odzieży, zmiana pościeli i ręczników codziennie lub wedle życzenia gościa.

W hotelu znajdować się będzie restauracja oraz aperitif-bar lub bar kawowy. Hotel powinien oferować także sale konferencyjne i przynajmniej 2 rodzaje usług związanych z odnową biologiczną (np. sauna, basen, siłownia, solarium, masaże). Personel hotelu ma nosić jednolite stroje i być przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

Hotele 4 gwiazdkowe w Rzeszowie

Hotele 4 gwiazdkowe w samym Rzeszowie to:

  • Hotel Rzeszów

Al.Piłsudskiego 44, Rzeszów

  • Grand Hotel Boutique

U. Dymnickiego 1A, Rzeszów

  • Hilton Garden Inn Rzeszów

Ul. Majora Wacława Kopisto 1, Rzeszów

  • Hotel Metropolitan

Ul. Juliusza Słowackiego 16, Rzeszów

  • Hotel Ambasadorski Rzeszów

Rynek 13, Rzeszów

  • Ferdynand Principe

Ul. Grottgera 28

  • Hotel Prezydencki

Ul. Podwisłocze 48, Rzeszów

Zobacz też:

Hotele 1 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 2 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 3 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 5 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *