W ostatnim artykule skupiliśmy się na opisaniu hotelowego standardu, jaki kryje się pod jedną gwiazdką, a dziś skupimy się na tym co powinny mieć do zaoferowania hotele 2 gwiazdkowe.

Hotele 2 gwiazdkowe – wyposażenie pokoju i łazienka

Hotele 2 gwiazdkowe musza oferować podstawowe wyposażenie pokoi. Obejmuje ono łóżko (jednoosobowe 90 x 200 cm albo dwu osobowe 140 x 200 cm), szafę albo garderobianą wnękę (przynajmniej 3 wieszaki na gościa), szafkę nocną lub stolik, biurko bądź stół, krzesło dla każdego gościa (min. 2), lustro, wieszak ścienny, lampka nocna, lampka do pracy, oświetlenie górne, dostęp do przynajmniej jednego gniazdka elektrycznego i bagażnik.

Uzupełnienie tego wyposażenie stanowi wykładzina dywanowa zajmująca całą powierzchnię podłogi w pokoju albo dywaniki przy każdym łóżku, żaluzje, zasłony lub rolety, szklanki lub inne naczynia do picia dla każdego gościa i radio.

Łazienka może być umiejscowiona poza pokojem i być wspólna dla gości z kilku pokoi. Zawsze jednak musi być w niej ciepła i zimna woda.

Jeśli natomiast łazienka ulokowana jest w pokoju musi być wyposażona w wannę z baterią i natryskiem albo kabinę natryskową, a także w osłonę na wannę lub prysznic. Prócz tego w łazience musi znaleźć się umywalka z blatem lub półką i WC. Wyposażeniem uzupełniającym jest lustro, gniazdko elektryczne z osłoną, pojemnik na śmieci i zestaw dla każdego z gości obejmujący: dozownik z mydłem w płynie lub mydełko toaletowe, ręcznik i szklankę albo jednorazowy kubek.

Hotele 2 gwiazdkowe muszą zapewnić gościom odpowiedni metraż pokoju. Będzie on przedstawiał się następująco:

 • pokój 1 osobowy – 9 m2
 • pokój 2 osobowy – 12 m2
 • pokój 3 osobowy – 15 m2
 • pokój 4 osobowy – 18 m2
 • pokój 5 osobowy – 22,5 +4,5 m2 na każdą następną osobę

hotele 2 gwiazdkowe wyposażenie

Hotele 2 gwiazdkowe – wyposażenie hotelu

Budynek hotelu musi być oświetlony z zewnętrznej strony i mieć oddzielne wejście dla gości.

Przed wejściem powinno być wydzielone miejsce postoju dla gości, którzy przyjeżdżają bądź odjeżdżają. Jeśli hotel znajduje się poza zwartą zabudową miasta, właściciel musi zadbać o parking dla gości ewentualnie garaż lub miejsce postojowe. Niezależnie od ilości gwiazdek, każdy hotel ma zadbać o to, żeby parking był strzeżony.

W każdym pokoju musi być dostępna wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna, a w całym budynku przez całą dobę goście powinni mieć dostęp zarówno do ciepłej, jak i zimnej wody. Podobnie przez całą dobę muszą mieć możliwość skorzystać z telefonu lub faksu, znajdujących się w recepcji, a także do ogólnodostępnego radia, telewizji i internetu. Jeśli w hotelu jest więcej niż 4 piętra, powinna być również winda.

Hotele 2 gwiazdkowe – obsługa gości

Hotel, któremu przyznano 2 gwiazdki w standardzie musi oferować usługę budzenia, przechowania bagażu, pieniędzy czy wartościowych przedmiotów, podawania śniadań, sprzątania pokoju każdego dnia lub na życzenie gościa.

Poza tym goście hotelu 2 gwiazdkowego powinni mieć zapewniony całodobowy dostęp do ciepłych napojów (dopuszczalne jest ustawienie automatów z napojami). Ręczniki i pościel mają być wymieniane co trzeci dzień lub na życzenie.

W hotelu musi znajdować się aperitif-bar albo bar kawowy oraz ogólnodostępne miejsce z telewizorem (chyba, że goście mają TV w pokojach).

Personel takiego hotelu ma być przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

Hotele 2 gwiazdkowe w Rzeszowie

Oto lista hoteli 2 gwiazdkowych jakie znajdują się w Rzeszowie:

 • Hotel Polonia

Ul. Grottgera 16, Rzeszów

 • Hotel Mieszko

Ul. Lubelska 24, Rzeszów

 • Hotel Andersen

Ul. Karkowska 443, Rzeszów

 • Hotel Iskra

Ul. Dąbrowskiego 75, Rzeszów

 • Hotel pod Ratuszem

Ul. Jana Matejki 8, Rzeszów

 • Hotel Fryderyk

Ul. Szopena 33, Rzeszów

Zobacz też:

Hotele 1 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 3 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 4 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 5 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *