Szukając miejsca w hotelu, najczęściej kierujemy się ceną oraz jej stosunkiem wobec jakości oferty. Oczywiście bierzemy tutaj pod uwagę zdanie naszych znajomych, ale też coraz częściej i chętniej korzystamy z informacji, jakie możemy znaleźć na wszelkich portalach porównujących hotele oraz blogach mniej lub bardziej znanych osób. Jednak rzeczą, jaka rzadziej jest brana pod uwagę, to lokalizacja hotelu. I nie chodzi tutaj o konkretną ulicę, tylko o to, co jest dla naszych potrzeb lepsze – hotel w centrum, czy może na obrzeżach miasta? Z pozoru wybór wydaje się oczywisty – hotel w centrum miasta raczej wygrywa.

Przykładowo, Rzeszów jest szybko rozwijającym się miastem. Przez to hotele w Rzeszowie znajdziemy niemal w każdej części tego miasta. Podobnie hostele, pensjonaty czy apartamenty pod wynajem. Centrum Rzeszowa posiada wiele różnorodnych hoteli, które mogą bardzo się od siebie różnić, jeśli chodzi o cenę i jakość.

>>>Gdzie konferencje w Rzeszowie?<<<

Za to jeśli chodzi o hotele które nie są w centrum Rzeszowa, tych jest już mniej i nie oferują takiej różnorodności. Co więcej, w pobliżu lotniska będziemy mieli bardzo mały wybór.

Hotel w centrum Rzeszowa…

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać do zalet hotelu w centrum miasta. Wybierając miejsce w hotelu, najczęściej robimy to jako turyści, więc chcemy mieć szybki i łatwy dostęp do wszelkich zabytków oraz atrakcji turystycznych. A te najczęściej znajdziemy własnie w centrum miasta. Pozwala to nam na zaoszczędzenie nie tylko czasu na przejazdach komunikacją miejską (oraz zmniejsza ryzyko tego, że się po prostu zgubimy), ale też sił na zwiedzanie. Poza tym będziemy mogli zwiedzać miasto pieszo, bez konieczności np. zamawiania taksówki – nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale też zobaczymy i doświadczymy o wiele więcej, niż tylko przejeżdżając przez miasto.

Często też hotele w centrum Rzeszowa znajdują się bardzo blisko przystanków autobusowych, ale też dworca PKP i PKS. Może to być dodatkowy plus dla każdego, kto nie ma własnego auta w podróży. Do tego pokój w centrum Rzeszowa to także możliwość wybrania się na wieczorny spacer na piękny rzeszowski rynek.

Hotel w centrum wybierze też każdy, kto organizuje konferencje w hotelu lub przyjeżdża do Rzeszowa na spotkanie biznesowe. Goście konferencyjni docenią łatwość dostania się do miejsca konferencji z dworca PKP czy PKS. A spotkanie biznesowe w centrum na pewno zostanie docenione przez naszych partnerów biznesowych

…czy jednak na peryferiach miasta?

Hotel daleko od centrum miasta to przede wszystkim dobry wybór dla tych, którzy mają własny samochód w podróży. Po pierwsze, o wiele łatwiej będzie o parking. Po drugie, na ulicach będzie mniejszy ruch, więc łatwiej będzie nam manewrować autem po ulicach miasta oraz z niego wyjechać. Jeżeli lubimy spokój oraz nie chcemy budzić się przy akompaniamencie budzącego się miasta, hotel z dala od centrum będzie najlepszy. Zdecydowanie w takich miejscach łatwiej o spokój. Do tego hotele, które nie muszą rywalizować o klientów w centrum Rzeszowa, mogą pozwolić sobie na niższe ceny.

Hotel w centrum Rzeszowa nie będzie też takim dobrym rozwiązaniem, jak miejsce na jego obrzeżach dla tych, którzy tylko nocują w tym mieście i nie planują zwiedzać stolicy Podkarpacia. Do tego, każdy, kto chce na czas zdążyć na lotnisko w Jasionce, również powinien zastanowić się nad takim hotelem, w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy trafi nam się wielokilometrowy korek, przez który będziemy mieli duże opóźnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *