Hotel biznesowy, czyli jaki?

Jeśli choć raz w życiu wyjeżdżałeś w podróż służbową, z pewnością zauważyłeś, że inaczej wybierasz hotel. Inaczej niż kiedy na przykład wybierasz się na wakacje z rodziną czy przyjaciółmi. Zapewne zwracałeś uwagę na inne cechy, bo hotel na wyjazd służbowy ma zaspokoić inne potrzeby niż ten na wakacje. Jakie w takim razie cechy powinien mieć hotel biznesowy? W tym artykule podamy 4 podstawowe.

Hotel biznesowy, a lokalizacja

Pierwsza i zupełnie fundamentalna kwestia to dobra lokalizacja. Hotel biznesowy powinien być zlokalizowany w miejscu, do którego można się szybko i bezproblemowo dostać zarówno samochodem, jak i wszelkimi rodzajami komunikacji publicznej. Najlepiej jeśli znajduje się w pobliżu dworca PKP lub lotniska. Jeśli wyjaśnienie komuś gdzie znajduje się hotel, zajmuje Ci więcej niż pół minuty, to albo hotel jest usytuowany w miejscu, które trudno znaleźć, albo mówisz zbyt rozwlekle 😉 Ale zakładamy, że w grę wchodzi ta pierwsza opcja. Często hotel biznesowy jest miejscem spotkań biznesowych z ważnymi kontrahentami, więc to naprawdę ważne, żeby łatwo było do niego dotrzeć.

Sale konferencyjne i wyposażenie

Kolejna cecha hotelu biznesowego to dostępność sal konferencyjnych. Najlepiej, żeby było ich kilka i miały różną wielkość. Dzięki temu wszelkie ważne spotkania, rozmowy, szkolenia zdołasz zorganizować w jednym miejscu. Oczywiście poza samą obecnością sal konferencyjnych, warto też zwrócić uwagę na ich wyposażenie. W jakim stanie są meble? Czy będziemy mogli korzystać z rzutnika? Czy sala jest odpowiednio nagłośniona? To ważne sprawy, o które dba każdy profesjonalny hotel biznesowy.

Dobra gastronomia

Hotel biznesowy musi mieć własną kuchnię i restaurację. Dzięki temu, będziemy pewni, że katering będzie na odpowiednim poziomie. Często gości biznesowych zaprasza się też na obiad do restauracji. Ważne jest więc, żeby jedzenie było smaczne i różnorodne. Dzięki temu trafi w różne gusta, a my nie będziemy się wstydzić. Dobra gastronomia, jest więc kolejną cechą hotelu biznesowego z prawdziwego zdarzenia.

Biurko w pokoju

Oczywiście kiedy jedzie się w celach biznesowych, to zwykle trzeba sporo czasu spędzić na pracy. Dlatego pokój hotelowy powinien być tak wyposażony, żeby umożliwiał nam pracę w komfortowych warunkach. Niezbędnym minimum będzie biurko z wygodnym krzesłem.

Dodatkowo w pokoju powinien znajdować się sejf, który umożliwi bezpieczne przechowywanie ważnych dokumentów albo urządzeń elektronicznych, np. laptopa.

Wspomniane wyżej cechy należą do tych najważniejszych, podstawowych. Ale poza nimi, znaczenie mogą mieć też inne. Na przykład czy jest sauna, basen albo siłownia, które pomogą odreagować i zrelaksować się pracowitym, stresującym dniu? Takie dodatkowe usługi, pomogą wydajnie pracować i zachować równowagę. Dlatego najlepiej poznać pełną ofertę hotelu wybierając miejsce pobytu. W Rzeszowie jest wiele hoteli, które są doskonale przystosowane do przyjmowania gości biznesowych. Kontakty do nich znajdziesz w zakładce o takiej właśnie nazwie – Kontakty. Powodzenia w poszukiwaniu najlepszego hotelu biznesowego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *