Top 10 – Gdzie zorganizować konferencje w Rzeszowie?

Gdzie zorganizować konferencje w Rzeszowie? – Rzeszów jest miastem, które przeżywa niesamowity rozkwit już od wielu lat. Stolica Podkarpacia ciągle się rozwija, przybywa mieszkańców oraz studentów, a wraz z nimi pojawiają się kolejne przedsiębiorstwa, często zakładane przez młodych, odważnych ludzi. Jednocześnie wokół lotniska Jasionka rośnie park technologiczny, zrzeszający firmy praktycznie z całego świata. Wszystko to wpływa na dynamiczny rozwój biznesu w Rzeszowie.

A tam, gdzie biznes – tam też konferencje! Chcesz zorganizować konferencję w Rzeszowie, ale nie wiesz gdzie? Zastanawiasz się, jaki lokal najlepiej spełni Twoje potrzeby? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Rzeszów posiada wiele lokali przeznaczonych stricte do organizowania konferencji. Jednak chociaż często posiadają wielkie sale na setki gości, są pozbawione tego, co mają hotele – możliwości noclegu. Z tego też powodu prezentujemy Wam listę 10 ciekawych opcji na konferencje w hotelu w Rzeszowie.

Konferencje w Rzeszowie – lista hoteli

Bristol Tradition & Luxury

– jest to 5-cio gwiazdkowy hotel, znajdujący się na samym rynku Rzeszowa. Hotel ten posiada w sumie 140 pokojów, a także 3 całkowicie różne i niezależne od siebie restauracje. Najbardziej imponująca jednak jest pojemność największej sali konferencyjnej – jest to aż 350 osób! Oprócz niej, Hotel Bristol posiada jeszcze trzy mniejsze sale konferencyjne salę brefingową. W sumie w Hotelu Bristol może przyjąć 700 gości konferencyjnych. Wszystkie te elementy składają się na miejsce, w którym bez problemu zorganizujemy wielką konferencję na setki osób, które będą miały gdzie nocować i bez problemu zjedzą obiad w jednej z hotelowych restauracji. 50 osobowa załoga hotelu posiada spore doświadczenie w organizowaniu różnych konferencji. Na terenie hotelu Bristol odbywały się już konferencje medyczne, spotkania deweloperskie czy wystawy sztuki. Bristol w Rzeszowie to hotel, który łączy tradycję z luksusem, doskonale nada się na wielkie wydarzenie, ale trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami, które związane są ze standardem i lokalizacją hotelu. Bristol to z pewnością hotel, który warto rozważać, gdy organizujemy konferencje w Rzeszowie.

BEST WESTERN PLUS Hotel Ferdynand

– to również świetnie zlokalizowany obiekt, do którego bez problemu trafią Twoi goście – umożliwia to bezpośrednie sąsiedztwo dworców kolejowego PKP i dworca autobusowego PKS, postoju TAXI oraz przystanku komunikacji miejskiej, z którego można dojechać na lotnisko w Jasionce. Hotel Ferdynand posiada nowoczesne centrum konferencyjne, na które składają się trzy sale konferencyjne oraz osobny pokój biznesowy. Część konferencyjno-szkoleniowa obiektu dodatkowo wyposażona jest w system do zarządzania agendami spotkań, dzięki czemu świetnie nadaje się na konferencje w Rzeszowie.. Konferencja w hotelu Ferdynand pomieści do 140 gości.

Hotel Rzeszów

– hotel znajduje się przy al. Piłsudskiego, w kompleksie Galerii Rzeszów. Jest to nowoczesny, wielopiętrowy budynek ze przeszkloną elewacją, połączony z budynkiem galerii handlowej. Sam hotel posiada 147 pokoi i apartamentów 1- i 2-osobowych, które w sumie mają 300 miejsc noclegowych. Ze względu na swoją wielkość, Hotel Rzeszów oferuje bardzo dużą elastyczność. Cały kompleks ma miejsce na kilkanaście konferencji i 2500 osób jednocześnie! To jedyna taka lokalizacja na konferencje w Rzeszowie. Hotel Rzeszów to także różnorodność metrażowa. Sale konferencyjne w hotelu pomieszczą od 10 do nawet 700 osób. Dzięki temu hotel ten będzie dobrym wyborem przy różnych okazjach. Zarówno przy wielkich konferencjach krajowych, jak i przy kameralnych spotkaniach biznesowych dla wybranych. Połączenie z największą galerią handlową w Rzeszowie gwarantuje też, że goście konferencyjni nie będą nawet musieli opuszczać budynku, aby pójść na zakupy lub do kina.

Hilton Garden Inn Rzeszów

– czyli hotel należący do jednej z sieci hotelowych na świecie, która posiada 856 000 pokoi w 105 państwach na całym globie. Podobnie jak poprzednik, Hilton Garden Inn Rzeszów połączony jest z galerią handlową – w tym przypadku jest to Millenium Hall. Hotel dysponuje 9 wielofunkcyjnymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 690 mkw. Największa sala ma powierzchnię 438 mkw. i może pomieścić do 450 osób w ustawieniu kinowym. Hotel posiada 101 pokoi do wynajęcia, mające w sumie 202 miejsca noclegowe. Jest to kolejny hotel, w którym z łatwością zorganizujemy wydarzenie o dowolnej wielkości

Grand Hotel Boutique

– Hotel ten znajduje się w centrum Rzeszowa przy ulicy Dymnickiego 1a, w niewielkiej odległości od rzeszowskiego Rynku. Grand Hotel Boutique posiada 5 sal mieszczących od 10 do 150 osób kinowo. Sale są klimatyzowane i wyposażone w dostęp do Internetu, ekran, flipchart, projektor oraz nagłośnienie. Sam hotel to 84 pokoje ze 160 miejscami noclegowymi. Hotel ten wyróżnia się tym, że pomimo lokalizacji w centrum miasta, położenie i układ sprawiają, że goście czują się tutaj odizolowani od świata zewnętrznego, co pomaga w przeprowadzaniu spokojnych, wymagających koncentracji i powagi konferencji.

Blue Diamond hotel Active SPA

– w przeciwieństwie do większości hoteli na tej liście, Blue Diamond znajduje się na przedmieściach Rzeszowa. Dokładnie w odległości 4 km od lotniska w Jasionce i 6 km od centrum Rzeszowa, w cichej i spokojnej okolicy. Jest to bardzo popularny hotel wśród odwiedzających skupiony wokół Jasionki park technologiczny. Blue Diamond posiada 3 sale konferencyjne o powierzchni od 80 do 250 m2, które mogą być dowolnie dzielone lub łączone i są w stanie pomieścić nawet do 220 osób. W Hotelu Blue Diamond znajdziemy 51 sypialni, które w sumie mają 142 miejsca noclegowe.

Hotel Metropolitan Rzeszów

– jest to nowoczesny hotel z 75 pokojami, zapleczem konferencyjnym, restauracją oraz podziemnym parkingiem. Otwarty został w 2017 roku, znajduje się na rzeszowskiej Starówce, przy ulicy Juliusza Słowackiego 16. Hotel mieści się w budynku Pasażu Rzeszów. Hotel Metropolitan posiada do dyspozycji 2 klimatyzowane sale konferencyjne mieszczące 80 i 120 osób kinowo na konferencje w Rzeszowie. Sale łączą się dając 360 mkw. powierzchni dla 200 osób w ustawieniu kinowym.

Hotele Prezydenckie w Rzeszowie

– jest to dwu-hotelowy kompleks, na który składają się 3- i 4-gwiazdkowy Hotel Prezydencki. Pierwszy ma 55 pokoi i 4 apartamenty; drugi 33 pokoje i 5 apartamentów – w sumie daje to 190 miejsc noclegowych. Znajdziemy tutaj aż dziesięć sal konferencyjnych, w tym jedną, która pomieści aż 600 gości. Hotele te dzięki temu dobrze nadają się na konferencje w Rzeszowie. Hotel Prezydencki często jest wybierany jako miejsce dużych, głośnych wydarzeń. Wszystkie sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt multimedialny, system oświetleniowy i nagłośnieniowy. W ramach ciekawostki, hotele znajdują się przy ulicy Podwisłocze 48, w pobliżu kompleksu handlowego Millenium Hall, a więc tuż obok wspomnianego wcześniej Hilton Garden Inn.

Hotel Ambasadorski

– mieści się przy Rynku Głównym w Rzeszowie, podobnie jak Hotel Bristol, stanowiąc dla niego alternatywę dla każdego, kto chce zorganizować konferencje w Rzeszowie w samym rynku, ale nie planuje wydarzenia na setki osób. Obiekt zlokalizowany został w kamienicy z XVII wieku, po gruntownym remoncie i przystosowaniu na potrzeby hotelu. W hotelu znajdziemy 4 sale konferencyjne, mogące pomieścić od 12 do 130 osób w ustawieniu bankietowym. Mamy tutaj 106 miejsc noclegowych w 49 pokojach. Ciekawym dodatkiem tego hotelu jest Bar połączony z podziemną trasą turystyczną.

Hotel Zimowit

– ostatni na naszej liście obiekt, położony w jest w zielonej, cichszej części Rzeszowa, tuż obok Parku Papieskiegio i trasy 4/E40. Hotel posiada 120 miejsca noclegowe, w 54 pokojach od 1-osobowego do 4-osobowego. Hotel ten pozwala na konferencje w Rzeszowie do nawet 300 osób. W obiekcie znajdziemy też dwie mniejsze sale, przeznaczone na bardziej kameralne szkolenia i spotkania oraz duży parking na 100 samochodów. Dużą zaletą tego hotelu jest sąsiedni Park Papieski, w którym znajdują się liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe, jak również plac zabaw dla dzieci.

Podsumowując… konferencje w Rzeszowie

Oto wybrane przez na 10 ciekawych hoteli, które oferują możliwość zorganizowania konferencji w stolicy Podkarpacia. Oczywiście to nie wszystkie, takich lokali jest kilkukrotnie więcej, dlatego najlepiej samemu zapoznać się z różnymi ofertami. Oczywiście zaczynając od ustalenia, ilu gości na konferencje mieć będziemy. Ponieważ z łatwością znajdziemy miejsce na konferencje w Rzeszowie na pół tysiąca ludzi, jak i na kilkanaście osób – ale zły wybór może przysporzyć nam dodatkowych kosztów. Zapraszamy do sprawdzenia reszty naszej strony Hotel Rzeszów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *