Dodatkowe usługi w hotelu

Dodatkowe usługi w hotelu to temat rzeka. Większość hoteli świadczy takie usługi by jak najbardziej dogodzić klientom, podnieść renomę miejsca i dodatkowo zarobić. No właśnie, warto wiedzieć, że w jednym hotelu jakaś usługa może być bezpłatna, a już w innym trzeba uiścić za nią opłatę. Skąd wiedzieć co można mieć w cenie, a co jest płatne osobno? I jakie dodatki zwykle oferują hotele?

Zobacz też: Top 10 – gdzie zorganizować konferencje w Rzeszowie?

Dodatkowe usługi w hotelu

Do dodatkowych usług hotelowych zaliczamy np.: budzenie, room service, zamawianie taksówek, pralnia, zamawianie biletów na różne imprezy, informacja turystyczna czy przechowywanie wartościowych rzeczy w sejfie. Niektóre z tych usług mogą być płatne. O innych zwykle oferowanych dodatkach napiszemy bardziej dokładnie. Jedną z nich jest barek w pokoju.

Dodatkowe usługi w hotelu – barek

Barek zwykle jest płatny dodatkowo, a cennik z każdą znajdującą się w nim rzeczą powinien znajdować się w pokoju. Jeśli postanowimy w trakcie pobytu poczęstować się czymś z barku, zapłacimy za to przy wymeldowaniu. Prawda jest jednak taka, że ceny zawartości barku są zwykle zdecydowanie wyższe niż  sklepowe, więc opłacalność korzystania z tego udogodnienia jest dla wielu kwestią dyskusyjną.

Dodatkowe usługi w hotelu – kawa, herbata

W bardzo wielu hotelach można za darmo zrobić sobie kawę lub herbatę w swoim pokoju hotelowym. Na wyposażeniu jest wtedy ekspres do kawy i zestaw złożony z herbaty, kawy, cukru, śmietanki i jednorazowych (albo szklanych) kubeczków.

Dodatkowe usługi w hotelu – poza pokojem

W zależności od standardu hotelu można w nim skorzystać z pewnych udogodnień także poza pokojem. Wśród dodatkowych usług mogą się znaleźć: basen, sauna, fitness, siłownia, szeroko rozumiane SPA, sklepy z pamiątkami, fryzjer, przechowalnia bagażu, sale konferencyjne, bezpłatny parking, prasowanie.

spa w hotelu

Dodatkowe usługi w hotelu – internet

Kolejnym ważnym dodatkiem jest dostęp do internetu. W hotelach o wysokim standardzie, goście mogą korzystać z sieci (szerokopasmowy internet) w swoim pokoju, zwykle bezpłatnie. Znowu hotele o niższym standardzie niekiedy oferują płatne korzystanie z kafejki internetowej. W niektórych miejscach istnieje możliwość korzystania z hotelowej sieci bezprzewodowej WiFi. Jednak zdarza się, że jest ona zabezpieczona hasłem, za którego poznanie trzeba zapłacić.

W kwestii zarówno korzystania z internetu, jak i innych usług dodatkowych, każdy hotel ustala sam czy i kiedy klienci mają za nie płacić. Dlatego jeśli jesteście gdzieś po raz pierwszy, nie zakładajcie z góry, że coś będzie za darmo. Lepiej po prostu to sprawdzić albo dopytać obsługę. Wtedy żadne nieplanowane wydatki Was nie zaskoczą przy wyjeździe ;).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *