Dlaczego warto odwiedzić Rzeszów?

Rzeszów to urokliwe miasto, łączące w sobie technologiczny rozwój i czarującą prowincjonalność, wspaniałe, stare kamienice i nowoczesne rozwiązania, wielkomiejski zgiełk i małomiasteczkową czystość… Można by tak wymieniać w nieskończoność. Rzeszów to miasto, które dla wielu może wydawać się na uboczu nie tylko pod względem geografii, ale każdy kto tu przyjeżdża, docenia niepowtarzalny charakter tego miasta. Więc dlaczego warto odwiedzić Rzeszów?

Rzeszów jako stolica Podkarpacia jest powszechnie uznawany z największy ośrodek kulturalny, przemysłowy, a także coraz częściej i akademicki. Kiedy znajdziesz hotel w Rzeszowie, szybko przekonasz się, jak wiele można tutaj zobaczyć. Atrakcje turystyczne w Rzeszowie są liczne i mają różny charakter. Oto najciekawsze z nich.

Zwiedzanie w Rzeszowie

Pomnik Czynu Rewolucyjnego – każdy, kto po raz pierwszy przyjedzie do Rzeszowa, na pewno zwróci uwagę na ten jakże charakterystyczny pomnik, który został postawiony w 1974 roku, jako pamiątka walk wyzwoleńczych. Ale nie ze względu na historię, ale przez wygląd, dzięki któremu pomnik dostał ciekawy, bardzo „pieszczotliwy” przydomek. Nie napiszemy jaki, najlepiej samemu zapytać jakiegoś rodowitego rzeszowiaka.

Letni pałac Lubomirskich – to zabytkowa rezydencja powstała w latach 90. XVII w. na terenie dawnej winnicy Mikołaja Spytka Ligęzy, jako część większego założenia, które miało na celu stworzenie dużego kompleksu ogrodowego wokół rezydencji na zamku., zlokalizowana tuż obok zamku w Rzeszowie.
Fontanna Multimedialna Rzeszów – w sąsiedztwie letniego pałacu Lubomirskich można zobaczyć jedną z najpiękniejszych atrakcji miasta, czyli fontannę multimedialną, będącą niezwykłym niepołączaniem światła, wody i dźwięku.

Fontanna Multimedialna w Rzeszowie to niezwykły kompleks, dzięki któremu strumienie wody tańczą w rytm muzyki, a ekranie wodnym powstałym ze strumieni wody wyświetlane są filmy. Największym powodzeniem cieszą się pokazy specjalne, odbywające się zawsze w sobotnie wieczory od maja do października. Bez dwóch zdań każdy, kto zarezerwuje sobie hotel w Rzeszowie na weekend, musi wybrać się na fontannę Multimedialną w Rzeszowie. Są to zdecydowanie dobre powody aby odwiedzić Rzeszów

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie – to jedyne miejsce w Polsce, które zabierze nas w jakże sentymentalną podróż do czasów bajek z poprzednich dekad. Od 2009 roku odwiedziło ją prawie 250 tysięcy ludzi. pingwinka Pik-Poka, misia Uszatka czy Maurycego i Hawranka. Oprócz tego znajdują się tu liczne folie-kadry, dekoracje czy scenopisy dawnych dobranocek. Jest to prawdziwa podróż w czasie. Na dodatek Muzeum Dobranocek w Rzeszowie współpracuje z Teatrem Maska, dzięki czemu odbywają się tam przedstawienia z udziałem lalek z tego Muzeum.

Jak widać, Rzeszów to miasto, w którym znajdziemy zarówno tradycyjne jak i nowoczesne atrakcje turystyczne. Właśnie do tych drugich należy Okrągła Kładka dla pieszych. Dobrze przeczytaliście, kładka dla pieszych, która jest atrakcyją turystyczną! Jest to jedyna nie tylko w Polsce, ale w całej Europie taka konstrukcja. Okrągła Kładka dla pieszych w Rzeszowie wyłożona egzotycznym gatunkiem drzewa oraz balustradami wykonanymi z hartowanego szkła, znajduje się 6 metrów nad ziemią, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. Z powodu wykorzystania do budowy oryginalnych materiałów oraz nietypowego kształtu, kładka uchodzi za jedną z najciekawszych konstrukcji tego typu na świecie.

Byleby tylko znaleźć pokój w hotelu… i odwiedzić Rzeszów

Rzeszów to niezwykle barwna metropolia, pełna zadziwiających kontrastów, dzięki którym miasto to bezpardonowo ciągle się rozwija. Dowodem może być technologiczne zagłębie oparte na lotnictwie i lotnisku Jasionka. Lub też fakt, że w Rzeszowie na 1000 mieszkańców przypada 246 studentów. Oznacza to, że co czwarta osoba na ulicy uczęszcza na uczelnię wyższą, co jest najlepszym wynikiem w Polsce i jednym z najlepszych w Europie. Edukacja, zabytki technologia – te wszystkie rzeczy sprawiają, że Hotele w Rzeszowie pustkami nie stoją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *