Nie wszyscy są zwolennikami biegania po zabytkach z aparatem i odwiedzania wszelkich muzeów w okolicy. Całkiem sporo osób, a może nawet każdy potrzebuje się czasem wyciszyć na łonie natury. Nic tak nie koi nerwów nadwyrężonych codziennym stresem, hałasem i pośpiechem, jak kontakt z przyrodą. I dlatego właśnie z myślą o tych, którzy planują wypoczynek z przyrodą w tle przedstawiamy dzisiaj kilka miejsc, które mogą naprawdę podbić Wasze serca, a które znajdują się w okolicy Rzeszowa. Zobaczcie zatem co zwiedzać w Rzeszowie!

Co zwiedzać w Rzeszowie? Lisia Góra

lisia gora

Pierwsza nasza propozycja to Lisia Góra, czyli rezerwat przyrody, jaki znajduje się na terenie gminy Rzeszów. Położony jest przy rzece Wisłok i wyróżnia się przede wszystkim dużą ilością dorodnych, wiekowych dębów. To także zakątek w jakim mieszkają lisy, sarny, zające Szaraki, gronostaje, wiewiórki i wiele, wiele innych zwierząt. Co można tam robić? Wszystko! Są miejsca na rozpalenie ogniska, na rozłożenie koca, na grę w siatkówkę, do jazdy na rolkach lub rowerze, place zabaw dla dzieci. Można też popływać kajakami lub rowerkami wodnymi po Wisłoku. Kawiarnie serwują pyszną kawę, która doda energii na dalszą część dnia, a w innych lokalach można się schłodzić sącząc zimne piwo lub zjeść gofra. Lisia Góra to naprawdę świetne miejsce na piknik połączony ze spacerem lub przejażdżką rowerową. To również miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi i naprawdę trzeba bardzo się starać, żeby się tam nudzić. Gorąco zachęcamy, żebyście osobiście sprawdzili, czy nie koloryzujemy!

Co zwiedzać w Rzeszowie? Park Linowy Linoskoczek

Druga nasza propozycja to Park Linowy Linoskoczek, który mieści się w samym Rzeszowie. Do wyboru są cztery trasy o różnej trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi też! Park linowy to sposób na aktywne spędzenie czasu pośród zieleni. Zapewnia rozrywkę, która naprawdę cieszy i odstresowuje. Jedyną grupą osób, której odradzilibyśmy to miejsce, są ci, którzy cierpią na lęk wysokości. Cała reszta może tam wyszaleć się za wszystkie czasy i rozruszać wszystkie mięśnie.

Co zwiedzać w Rzeszowie? Papugarnia

papugarnia rzeszow

 

Ostatnia na dziś propozycja to Papugarnia. Fakt, że nie ma ona wiele wspólnego z zielenią, ale z naturą jak najbardziej! Papugarnia Rzeszowska to znowu świetny wybór dla każdego. Całe mnóstwo pięknych, kolorowych papug, które można dotknąć, nakarmić, które przylatują i siadają na ramieniu, to naprawdę wielka radocha i to nie tylko dla najmłodszych. Lepiej jednak nie stroić się w biżuterię wybierając się do papugarni, bo ptaszyska także cenią tego rodzaju upiększacze i gotowe są wziąć je w posiadanie siłą…

Jak widzicie Rzeszów to miejsce, które ma do zaoferowania różne bardzo ciekawe atrakcje. A jeśli szukacie czegoś innego polecamy Wam dwa inne artykuły, które także podpowiedzą co zwiedzać w Rzeszowie.

Dlaczego warto odwiedzić Rzeszów?

Atrakcje w Rzeszowie – gdzie warto się wybrać?

Tanie noclegi Rzeszów – na co zwracać uwagę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *