Blog portalu hotel-rzeszów.pl czyli poradniki, informacje, porównania hoteli, hotelowe ciekawostki, tanie pokoje w Rzeszowie - tutaj znajdziesz to wszystko!

rzeczy zgubione w hotelu

Rzeczy zgubione w hotelu – jak je odzyskać?

Czy zdarzyło Wam się kiedyś po powrocie z hotelu odkryć, że zostawiliście tam ładowarkę? A może sweter? Albo pendrive’a? Jeśli tak nie jesteście wyjątkami. Gubienie czegoś w hotelu albo pozostawianie przez pośpiech towarzyszący pakowaniu się, jest nagminnym zjawiskiem. Czasem tracimy przedmioty, które nie mają większej wartości i w zasadzie nie robi nam różnicy czy dostaniemy je z powrotem, czy nie. Bywa jednak, że zostawimy w hotelu coś, na czym nam zależy i naprawdę chcemy to odzyskać. Może jakiś łańcuszek z zawieszką po mamie. A może ulubioną koszulkę klubową. Co wtedy zrobić? Jak odzyskać rzeczy zgubione w hotelu? Jakie procedury obowiązują właścicieli obiektów hotelowych w sytuacji, kiedy pracownicy znajdą zagubioną rzecz? I jak ma się teoria do rzeczywistości? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Rzeczy zgubione w hotelu, a przepisy

Hotelowi goście gubią różne przedmioty nie tylko w swoim pokoju. Zdarza się, że zostawią coś w hotelowym SPA, sali konferencyjnej, restauracji lub klubie. Jeśli tak właśnie się stanie, pracownik, który znajdzie zgubę powinien jak najszybciej przekazać ją do hotelowej recepcji, podając przy tym kiedy (data, godzina) i gdzie dokładnie znalazł przedmiot. Jeśli wie, kto jest jego właścicielem to taką informację też powinien przekazać.

W sytuacji, kiedy wiadomo kto jest właścicielem pozostawionej rzeczy, zgodnie z przepisami hotel ma obowiązek powiadomić tę osobę o znalezieniu jej własności. Jeśli jednak nie wiadomo do kogo należy przedmiot, hotel powinien powiadomić o jego znalezieniu odpowiedni rejonowy organ rządowej administracji ogólnej. Papiery wartościowe, pieniądze, kosztowności lub przedmioty mające wartość naukową bądź artystyczną powinny zostać niezwłocznie przekazane takiemu organowi, a inne znalezione rzeczy tylko na jego żądanie.

Od czasu poinformowania właściciela przedmiotu, o jego znalezieniu, hotel musi przechowywać rzecz znalezioną przez rok. W przypadku, kiedy nie wiadomo kto jest właścicielem, przez dwa lata. Po tym czasie przedmioty stają się własnością hotelu. Natomiast papiery wartościowe, pieniądze, kosztowności i inne wymienione wyżej, przechodzą na własność Skarbu Państwa.

Tak stanowią przepisy. A jaka jest rzeczywistość? Czy hotele faktycznie dzwonią, żeby poinformować właścicieli o zostawionym przez nich przedmiocie….?

rzeczy znalezione w hotelu

Rzeczy zgubione w hotelu – rzeczywistość…

Prawda jest taka, że przepisy nijak się mają do stanu faktycznego. Zdecydowana większość hoteli nie dzwoni, żeby powiadomić klientów o zgubie. Nawet jeśli to stali klienci, dobrze znani pracownikom. Dlaczego? Niektórzy tłumaczą to kwestią dyskrecji. Nigdy nie wiadomo na przykład kto odbierze telefon. Być może o wyjeździe w jakieś miejsce nikt miał się nie dowiedzieć, a tu telefon z hotelu, odbiera dziecko, czy współmałżonek i po tajemnicy. Hotele czekają raczej na telefon od osoby, która zostawiła swoją rzecz, a kiedy taka się zgłosi, po zweryfikowaniu jej  odsyłają przedmiot pod wskazany adres. Inna sprawa, że bardzo wiele osób zostawia coś w hotelu i gdyby personel miał za każdym razem dobijać się do właścicieli, to trzeba by stworzyć nowy etat… W takim razie jak odzyskać rzeczy zgubione w hotelu?

Rzeczy zgubione w hotelu – jak je odzyskać?

Jak już wspominaliśmy nie ma co liczyć na telefon od obsługi hotelu. Najlepiej samemu zadzwonić na recepcję i poinformować o tym, że zostawiliśmy podczas pobytu ładowarkę, bluzkę, biżuterię czy cokolwiek innego. Potem możemy się spodziewać, że pracownik poprosi, żebyśmy dokładnie opisali swój przedmiot. Jeśli wszystko się zgadza, pracownicy zwykle proponują, że znalezioną rzecz wyślą na wskazany przez nas adres. A wtedy nam pozostaje go podać i czekać na powrót zguby.

Zobacz też: Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Meldowanie się w hotelu – wszystko, co powinieneś wiedzieć

meldowanie się

Meldowanie się w hotelu – wszystko co powinieneś wiedzieć

Zarezerwowałeś już pokój, spakowałeś się, dotarłeś do hotelu i co teraz? Oczywiście trzeba się zameldować. Meldowanie się w hotelu to konieczność. Każdy hotel wymaga by goście zameldowali się w recepcji od razu po przybyciu. Ten krok służy potwierdzeniu danych osobowych przyjezdnych, którzy będą przebywać w budynku. Dzięki temu łatwiej o porządek i bezpieczeństwo.

Meldowanie się w hotelu – jak to zrobić?

Kiedy już podejdziesz do recepcji oczywiście nie wystarczy powiedzieć: „oto jestem”. Konieczne jest przedstawienie dokumentów uprawniających do korzystania z hotelowych usług. Będzie to voucher albo potwierdzenie rezerwacji. Oprócz tego wymagane jest pokazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Nie należy się jednak dziwić ani oburzać, jeśli obsługa poprosi o przedstawienie jeszcze jednego dokumentu ze zdjęciem dla porównania. Niektóre obiekty stawiają też dodatkowo wymóg wypełnienia formularza z danymi. A co jeśli zarezerwowaliśmy kilka pokoi? W takiej sytuacji w rejestracji musi się zameldować po jednej osobie z każdego wynajętego pokoju.

Bywa, że goście są proszeni o podanie danych swojej karty kredytowej albo pozostawienie określonej sumy w depozycie. Te środki mają zabezpieczyć pobyt gości hotelowych, by pokryć koszty ewentualnych dodatkowych usług z jakich skorzystają podczas pobytu (np. obsługa hotelowa, korzystanie z barku).

Ponieważ wymogi hoteli mogą się między sobą nieco różnić, warto przed przyjazdem do obiektu sprawdzić warunki meldunku oraz samego pobytu. Inne zasady mogą obowiązywać w hotelach, inne w hostelach, apartamentach czy pensjonatach. Żeby więc być dobrze przygotowanym i nie fundować sobie jakiś nieprzyjemnych niespodzianek, sprawdź wszystko na stronie hotelu.

Zobacz też: Czego nie robić w hotelu, czyli poznaj regulamin

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Meldowanie się w hotelu – godziny

Choć w naszych czasach recepcja większości hoteli w dużych kurortach działa całą dobę, to meldunek musi się odbywać w konkretnym czasie. Bardzo często jest to godzina 14:00. Ponieważ zazwyczaj doba hotelowa kończy się między 10:00, a 12:00, a obsługa musi mieć czas, żeby po wyjeździe gości przygotować pokój na przybycie kolejnych, więc nie jest dobrze wpadać do hotelu z dużym wyprzedzeniem. Czasem hotele mogą wymagać dodatkowej opłaty za wcześniejsze lub późniejsze zameldowanie się.

Apartamenty, pensjonaty lub mniejsze hotele mogą mieć ustalone inne godziny meldunku, lepiej więc sprawdzić przed przyjazdem o której powinniśmy stawić się w danym miejscu. Zwłaszcza w wynajmowanych apartamentach lub pensjonatach, w których może nie być recepcji trzeba się dobrze rozeznać. Bywa, że właściciel lub pracownik przywozi klucze z innego miejsca w konkretnej porze albo, że sami musimy je odebrać pod ustalonym adresem. Niekiedy właściciele pobierają też kaucję, na poczet ewentualnych strat. Wszelkie informacje na ten temat powinny się znaleźć w warunkach rezerwacji.

Podczas procesu meldowania w hotelu, pracownik recepcji powinien poinformować gości o długości trwania doby hotelowej, a także o wszelkich udogodnieniach i urządzeniach dostępnych dla nich w obiekcie. Na koniec otrzymujemy klucz albo kartę do pokoju.

czego nie robić w hotelu

Czego nie robić w Hotelu, czyli poznaj regulamin

Hotele starają się dogadzać klientom w jak największym stopniu, żeby zyskać sobie ich przychylność i lojalność. Wiele drobiazgów są więc gotowe puścić płazem. Istnieją jednak pewne zasady, których lepiej nie łamać bo grożą za to wysokie kary. Określa je wewnętrzny regulamin, dlatego dobrze jest się z nim zapoznać. Oczywiście regulaminy hoteli różnią się między sobą, ale w wielu aspektach są też podobne. Dlatego dziś dość ogólnie odpowiemy na pytanie: czego nie robić w hotelu?

Czego nie robić w hotelu? Czytaj regulamin!

Obostrzenia zwykle dotyczą kwestii spożywania alkoholu, palenia papierosów, przestrzegania ciszy nocnej, a także zabrania ze sobą i pilnowania zwierząt. Ustalenia obowiązujące w hotelach mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkich hotelowym gościom. Za ich naruszanie grożą kary finansowe. Zasady świadczenia usług hotelowych określane są w regulaminach, które powinno się traktować jako uzupełnienie umowy zawieranej z hotelem. Każdy klient ma pełne prawo wglądu w regulamin. Co więcej, powinien się z nim zapoznać, jeszcze zanim podpisze umowę.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że regulamin musi być doręczany i publikowany we właściwy sposób, by hotel mógł na jego podstawie egzekwować kary. Zgodnie z prawem jeśli zawierana jest umowa między hotelem, a konsumentem, regulamin należy okazać konsumentowi PRZED zawarciem umowy. Samo to, że regulamin zostanie wywieszony np. przy recepcji nie wystarczy by wymagać od gościa hotelowego trzymania się określonych w nim zasad. Jeśli więc otrzymujemy regulamin, to warto go przeczytać. Zwłaszcza, że kary za łamanie zakazów określanych w tym dokumencie bywają wysokie.

Czego nie robić w hotelu, żeby nie zapłacić kary?

Kary za łamanie przepisów bywają bolesne finansowo. Na przykład za złamanie zakazu palenia można zapłacić od 300 do 500 zł. Niekiedy zdarzają się nawet kary w wysokości 1100 zł!

Jeśli chodzi o ciszę nocną, warto wiedzieć, że w hotelach też obowiązuje. Zaczyna się od godziny 22:00 i należy jej przestrzegać. W razie zakłócenia ciszy innym gościom, trzeba się liczyć z tym, że wezwana zostanie Ochrona. By uniknąć takiej nieprzyjemnej i krępującej sytuacji oraz wrogich spojrzeń obsługi i pozostałych klientów hotelu, lepiej się nie zapomnieć i o 22:00 pilnować, żeby było naprawdę cicho. Oczywiście o dobrych manierach świadczyć też będzie rozmawianie w miejscach publicznych półgłosem, pilnowanie dzieci, żeby nie biegały samopas i nie krzyczały oraz nastawianie telewizji lub radia tak, żeby nie musieli ich słyszeć mieszkańcy okolicznych pokoi.

Kolejna sprawa, to branie zwierząt do hotelu. Po pierwsze nie każdy hotel na to pozwala, po drugie często za pobyt zwierzaka, trzeba dodatkowo zapłacić. Jeśli spróbuje się przemycić pieska albo kotka bez informowania obsługi, znowu trzeba się liczyć z koniecznością zapłacenia wysokiej kary, a także opuszczenia hotelu, jeśli panuje w nim zakaz wprowadzania zwierząt. Naprawdę nie ma sensu ryzykować.

Zobacz też: Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę?

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

czego nie brać z hotelu

Czego nie robić w hotelu? Nie zabierać pamiątek!

Dość częstym procederem jest zabieranie sobie „pamiątek” z hotelu. Niektórzy pakują do walizki hotelowy ręcznik czy szlafrok. Są też tacy, którzy spakują nawet obraz albo lampkę nocną. Oczywiście wszystko to ma zostać w pokoju hotelowym. To własność hotelu. Wynoszenie podobnych przedmiotów to po prostu kradzież. Jedyne, co można zabrać ze sobą, to rzeczy jednorazowego użytku, których nikt po nas nie użyje, np. szczoteczka do zębów, czepek, waciki, jednorazowe kapcie, notatnik itp.

Oczywiście jeśli chcemy by nasz pobyt w hotelu przebiegał miło i bez ewentualnych nieprzyjemności, warto nie tylko trzymać się zasad wyłuszczonych w regulaminie, ale także zasad dobrego wychowania. Savoir-vivre zawsze się sprawdza i powoduje, że pobyt każdym miejscu jest po prostu przyjemniejszy. Warto więc okazywać szacunek obsłudze, zostawiać napiwki, unikać roszczeniowej postawy i pamiętać, że pracownicy obsługi to nie cudotwórcy i czasem po prostu nie będą w stanie spełnić jakiegoś naszego kaprysu.

podróże służbowe

Podróże służbowe – wyobrażenia, a rzeczywistość

Podróże służbowe, to żadna nowość. Ludzie biznesu zawsze musieli się przemieszczać. W naszych czasach jest to jednak znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Mamy coraz więcej połączeń lotniczych i naziemnych. Coraz więcej hoteli, w których można się zatrzymać. Wszystko to sprawia, że coraz łatwiej wysyłać pracowników w podróż służbową, i że przynajmniej teoretycznie może ona przebiegać coraz bardziej wygodnie. Ale czy rzeczywiście tak jest? Bardzo ciekawe wnioski nasuwają wyniki badań sponsorowanych przez Hilton Garden Inn. A wynika z nich, że turyści biznesowi podróżują coraz mniej wygodnie, a nie coraz bardziej luksusowo…

Podróże służbowe – co się zmieniło?

Okazuje się, że cięcia kosztów w wielu firmach znacząco odbiły się na standardzie podróży służbowych. Pracownicy coraz częściej w samolotach mają zarezerwowane miejsca w economy class. Pokoje rezerwuje się im w mniejszych i ciaśniejszych hotelach niż jeszcze jakiś czas temu. Dlaczego tak jest? Otóż pierwszy i najważniejszy czynnik brany pod uwagę przy planowaniu takich podróży to w 80% przypadków cena. Drugim istotnym czynnikiem jest wygodne łóżko (76%). Okazuje się więc, że dodatkowe atrakcje oferowane przez hotel nie mają decydującego wpływu na wybór miejsca noclegu. A jak to się ma do obiegowej opinii o podróżach służbowych?

Podróże służbowe – wyobrażenia

Wielu zwolenników obcinania kosztów na podróżach służbowych, rozpowszechnia poglądy jakoby turyści biznesowi latali głównie do egzotycznych krajów i spali w luksusowych hotelach z wszelkimi udogodnieniami. Według nich pracownicy sypiają w apartamentach z wielkimi telewizorami, powalającymi dziełami sztuki wielkich artystów na ścianach, a do tego dostają do dyspozycji  własnego kamerdynera. I oczywiście wszyscy łapczywie opróżniają minibar. A kto za to płaci? Firma.

Choć bywają turyści biznesowi, którzy faktycznie spędzają czas w luksusowych warunkach są to zwykle albo osoby zajmujące bardzo wysokie stanowiska, albo właściciele firm. Natomiast zdecydowana większość pracowników podróżuje zupełnie inaczej.

Zobacz też: Podróż służbowa – jaki hotel wybrać?

lub: Event w hotelu – jak wybrać miejsce? Poradnik

Podróże służbowe – fakty

Prawdą jest, że wiele hoteli ma w swojej ofercie apartamenty VIP, ale bardzo wielu turystów biznesowych wcale z nich nie korzysta. Zatrzymują się w zupełnie zwykłych pokojach hotelowych, pozbawionych minibarku i innych dodatków, za które pracodawca wcale nie zamierza dopłacać. Czasem pracownik zostaje ulokowany nawet w pokoju koło windy, a dzieła sztuki na ścianach może obejrzeć co najwyżej w Muzeum lub Galerii Sztuk Pięknych, jeśli się tam wybierze w czasie wolnym i za własne pieniądze.

praca w hotelu

Co w takim razie  powinien oferować hotel turystom biznesowym? Bardzo ważnym udogodnieniem jest WiFi. I to WiFi bez ograniczeń dostępne w pokoju, a nie jedynie w centrach biznesowych czy w lobby. Aż 48% ankietowanych uważa, że darmowy nieograniczony dostęp do Internetu w każdym pokoju hotelowym, powinien być standardem. Znacznie łatwiej się skupić na pracy we własnym pokoju niż w miejscu publicznym, gdzie zawsze jest hałas.

A skoro już mowa o pracy w pokoju, trudno ją sobie wyobrazić, jeśli nie ma w nim biurka, krzesła i łatwo dostępnego gniazdka w pobliżu. W dalszej kolejności turyści hotelowi cenią sobie budzenie przez telefon, śniadanie i dostęp do siłowni, a także wieczorną obsługę hotelu.

Podsumowując, warunki podróży służbowych zmieniły się z czasem na gorsze, nie na lepsze. Powodem są wysokie koszty i ciągła potrzeba ich ograniczania. Dla turystów biznesowych najważniejsze są w hotelach takie udogodnienia, które tworzą im dobre warunki do wydajnej pracy. Mitem jest więc twierdzenie, że podróże służbowe to luksusowy urlop za pieniądze firmy, a większość pracowników na takich wyjazdach musi zadowolić się zupełnie podstawowymi warunkami.

tani nocleg w drogim hotelu

Tani nocleg w drogim hotelu – jak to zrobić?

Większość z nas widząc ceny noclegu zamieszczane na stronach dobrych hoteli od razu zakłada, że to za drogo i rezygnuje w ogóle z pomysłu wynajęcia z nich pokoju. Oczywiście dobrze jest mieć świadomość swoich możliwości finansowych, ale warto też wiedzieć, że jak najbardziej możliwy jest tani nocleg w drogim hotelu. Jak można to sobie załatwić? Podpowiadamy kilka sposobów.

Tani nocleg w drogim hotelu – gdzie sprawdzać ceny?

Pierwsza i najważniejsza rzecz dotyczy tego, gdzie sprawdzamy cenę za nocleg. Jeśli wejdziemy na stronę hotelu, możemy być pewni, że trafimy na wysokie kwoty. Tymczasem jakże często okazuje się, że możemy znaleźć niższe na różnych porównywarkach cenowych. Dlaczego tak jest? Ceny przedstawiane na stronie hoteli są zawsze wysokie. Jeśli chcesz zanocować w danym miejscu i wejdziesz na jego stronę, to jesteś już prawie kupiony. Jeśli szukasz cen bezpośrednio na stronie wybranego hotelu, to wiadomo, że chcesz w nim zanocować i liczysz się z wysoką ceną. Hotel nie musi o Ciebie walczyć bo sam do niego przyszedłeś. Okazuje się jednak, że często hotele nie mają sztywnej stawki dla każdego gościa. Kiedy zamieszczają oferty w porównywarkach cenowych, muszą już liczyć się z szerszą konkurencją i trochę powalczyć o klienta. Oczywiście najlepiej zrobić to ceną. Jeśli więc zamiast rezerwować pokój przez stronę, pojedziesz na miejsce i usłyszysz, że nocleg kosztuje xxx zł, a widziałeś go w jakieś porównywarce za 30% taniej, to po prostu powiedz, że w internecie znalazłeś inną cenę i ją podaj. Dlatego ZAWSZE sprawdź przed rezerwacją ceny pokoi z porównywarek! Są jednak sytuacje, w których taniej będziesz miał nocleg rezerwując pokój przez stronę hotelu… Kiedy?

Tani nocleg w drogim hotelu, czyli programy lojalnościowe

Zdarza się, że hotele same znacząco obniżają ceny za wynajęcie pokoju w ramach działań służących utrzymania klienta. Jeśli więc hotel prowadzi program lojalnościowy, skorzystaj! Wtedy może się okazać, że naprawdę zyskasz.

Są jednak rzeczy, na które trzeba bardzo uważać. Może tak być, że skoro już płacisz mniej za pokój, to teraz hotel będzie odbijał sobie na cenach innych usług, które normalnie byłyby bezpłatne. Zawsze więc przy rezerwacji pokoju upewnij się co nadal masz w ramach ceny, a za co nagle trzeba będzie jednak dopłacać.

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Tani nocleg w drogim hotelu – negocjuj ceny

Kolejny sposób na obniżenie sobie ceny pobytu w dobrym hotelu, to po prostu negocjacja cen. Oczywiście nie zawsze ma ona rację bytu. Jeśli jest środek sezonu i właściwie brakuje pokoi dla wszystkich chętnych, to rzecz jasna w ogóle bez sensu zaczynać. Jeśli jednak przyjeżdżasz w martwym okresie, kiedy po korytarzach hula wiatr, a obsługa pije kawkę po kątach, to to jest właśnie ten moment! Dobrą metodą podpowiadaną przez hotelarzy jest wtedy po prostu podanie swoich możliwości cenowych w formie widełek. Czyli powiedzieć, „jestem w stanie zapłacić za nocleg od 50 do 100 zł”. Możecie wierzyć lub nie, ale jeśli nie ma klientów, to zostaniecie przyjęci w większości przypadków, za tyle ile chcecie. To metoda wypróbowana przez wiele osób, która rzeczywiście się sprawdza.

tani nocleg drogi hotel

Ci najsprytniejsi korzystają z jeszcze jednej możliwości, która wiąże się z korzystaniem z porównywarek cen typu booking.com. Otóż takie portale pobierają niemałą prowizję od hotelu, który dzięki nim zyska klienta. Dlatego czasem warto wypatrzeć okazję i nie rezerwować jej od razu przez portal, tylko zadzwonić do hotelu, powiedzieć, że chce się pokój, że właśnie jest się na takiej i takiej stronie, i… negocjujemy! Możemy zaproponować, że zarezerwujemy nocleg bezpośrednio, jeśli dostaniemy stawkę niższą niż podana w porównywarce. Wiele hoteli przyjmie taką propozycję z pocałowaniem ręki, a wy możecie zapłacić naprawdę sporo mniej.

Jeśli negocjujecie ceny w Polsce, często lepiej jest zrobić to telefonicznie, na zachodzie natomiast więcej ugracie w bezpośrednim kontakcie. To tak na marginesie…

Nie ma się czego wstydzić…

Oczywiście dla niektórych prowadzenie negocjacji, czy wyszukiwanie okazji jest wprost uwłaczające i zrównują je z żebractwem. Faktem jest, że nie można też przesadzić i wybrać się do hotelu, który pięciokrotnie przekracza nasze możliwości finansowe z roszczeniową postawą i walczyć o 1/5 ceny. To zdecydowanie nie przyniesie żadnego pozytywnego skutku. Nie ma jednak absolutnie nic niestosownego, w korzystaniu z tańszych ofert zamiast płacić za nocleg podwójnie po prostu dla zasady. Dlatego pamiętajcie tani nocleg w drogim hotelu jak najbardziej jest możliwy, choć wymaga nieco więcej zachodu.

hotel metropolitan kontakt

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

HOTEL METROPOLITAN

4-gwiazdkowy HOTEL FMETROPOLITAN ulokowany jest w centrum miasta. Oferuje gościom pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty o najwyższym standardzie i luksusowym wyposażeniu. Dla gości przeznaczony jest też wygodny podziemny parking. Hotel METROPOLITAN jest doskonale przystosowany do organizowania konferencji, prezentacji, spotkań biznesowych, wszelkich eventów oraz różnego rodzaju uroczystości (bale, jubileusze, studniówki itp.). Restauracja Browar Manufaktura dostępna jest w hotelu i serwuje dania kuchni z różnych krajów.

HOTEL METROPOLITAN Kontakt

Hotel Metropolitan mieści się w Rzeszowie, pod adresem:

ul. Juliusza Słowackiego 16

35-060 Rzeszów

 • REZERWACJE:
  • info@hotel-metropolitan.pl
  • tel. +48 17 777 14 14
  • tel. +48 17 777 14 15
  • tel. +48 17 777 14 16
 • e-mail: info@hotel-metropolitan.pl
 • PRZYJĘCIA:
  • browar@hotel-metropolitan.pl
  • tel. 665 511 513

Na stronie internetowej hotelu: hotel-metropolitan.pl, w zakładce KONTAKT dostępny jest też formularz kontaktowy, przez który można przesłać wszelkie zapytania i zasięgnąć informacji. Na tej stronie można też dokonać rezerwacji.

Hilton Garden Inn Rzeszów Kontakt

HILTON GARDEN INN RZESZÓW Kontakt

HILTON GARDEN INN RZESZÓW

Hilton Garden Inn Rzeszów to luksusowe miejsce. Ten hotel został odznaczony 4 gwiazdkami i co za tym idzie oferuje gościom wysokie standardy w kwestii wyposażenia, obsługi, a także szerokości oferty. Umiejscowiony jest w Galerii handlowej Millenium Hall, którą od centrum dzieli 10 min spacerem. Dla gości w hotelu przygotowane są pokoje jedno- i dwuosobowe oraz apartamenty. Hotel posiada też sale konferencyjne i wysokiej jakości sprzęt multimedialny. Hilton Garden Inn Rzeszów to miejsce w którym można zorganizować różnego rodzaju eventy, spotkania biznesowe i inne szczególne wydarzenia. Hotelowa restauracja serwuje dania kuchni polskiej, a także międzynarodowej.

HILTON GARDEN INN RZESZÓW Kontakt

Adres hotelu to:

Ul.Wacława Kopisto 1,

35-315 Rzeszów.

Rezerwacji można dokonać korzystając z wymienionych niżej kanałów:

zwierzęta w hotelu

Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę?

Trzeba przyznać, że chyba zdecydowana większość ludzi lubi zwierzęta. Nic więc dziwnego, że nieraz decydujemy się na wzięcie pieska albo kotka (a czasem obu) pod swój dach. I oczywiście wszystko jest bardzo fajnie dopóki nie przyjdą wakacje i nie zapragniemy wyjechać na urlop. Rodzi się wtedy naturalne pytanie: zabierać psiaka albo kota ze sobą, czy nie? Jeśli zdecydujemy, że bierzemy pupila na wycieczkę, będziemy musieli znaleźć hotel, w którym będzie można się z nim zatrzymać. Ale nawet w takim miejscu, będą nas obowiązywały pewne zasady, dlatego dziś omówimy temat: Zwierzęta w hotelu, na co zwracać uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad obowiązujących w większości hoteli przyjmujących gości ze zwierzętami w Polsce.

Zwierzęta w hotelu – muszą być łagodne i karne

Pierwsza kwestia dotyczy tego na ile zwierzę może stanowić zagrożenie dla innych gości hotelu lub obsługi. Oczywiście niezależnie od tego jak przymilny jest nasz piesek wobec nas, jeśli szczerzy zęby na każdego obcego, hotel może po prostu odmówić nam przyjazdu z takim futrzakiem. Co więcej, nawet jeśli pies jest łagodny, ale zupełnie nie słucha właściciela, to też może być powód, żeby nie pozwolić mu zamieszkać z właścicielem w pokoju hotelowym. Warto o tym pamiętać cały czas i zawczasu dobrze ułożyć sobie psa. To zaprocentuje nie tylko podczas poszukiwań noclegu, ale także na co dzień.

Zwierzęta przyjmowane do hotel u muszą też być zdrowe. Powinny mieć zrobione wszystkie standardowe szczepienia i posiadać książeczkę zdrowia, która to potwierdzi.

Zwierzęta w hotelu – smycz, kaganiec i opieka

Jeśli już hotel zdecyduje się przyjąć nas razem z pieskiem, bezwzględnie musimy trzymać się zasady prowadzenia zawsze na smyczy i w kagańcu. Niedopuszczalne jest puszczanie psa luzem. Nawet jeśli w naszym odczuciu pies nie stwarza zagrożenie i takie środki ostrożności to niepotrzebne męczenie go, naprawdę trzeba trzymać się tej reguły. Nigdy nie wiemy jak będą się wobec naszego zwierzaka zachowywały dzieci mieszkające w hotelu albo nawet dorośli. A i reakcji psa na dziwne zachowania obcych ludzi nie sposób do końca przewidzieć. Dlatego nie dyskutujmy z tym wymogiem. W obrębie hotelu psa zapinamy na smycz i wkładamy mu kaganiec. Koniec i kropka.

pies w hotelu

Zwierzęta w hotelu – poczuwamy się do pokrywania szkód

Może się zdarzyć, że nasz pupil coś zniszczy. Na przykład trwale podbrudzi pościel, podrze coś, pogryzie. W końcu pies to tylko pies, a zasady savoir vivre są mu obce… Jeśli tak się stanie, bezdyskusyjnie pokrywamy koszty zniszczeń. Każdy hotel tego oczekuje, więc argumentowanie, że „a w hotelu XXX nie musiałem nic płacić”, jest po prostu głupie. Jeśli pies czy kot coś zniszczy, płacimy za to i już.

Zwierzęta w hotelu – to my po nich sprzątamy

No niestety… Nawet na wakacjach marzeń, w wielu hotelach (jeśli nie we wszystkich) obowiązuje zasada, że właściciel sam sprząta odchody po swoim zwierzaku. Nie dotyczy to jedynie pokoju, ale zwykle całego terenu należącego do hotelu. Jeśli jednak na co dzień sprzątamy po zwierzaku, będziemy to mieli już we krwi i nie odczujemy jakiegoś wielkiego dyskomfortu.

Oprócz powyższych zasad trzeba też wziąć pod uwagę, że przyjazd z psem lub kotem należy zgłosić w hoteli już przy rezerwacji, a nie w momencie, kiedy przekroczymy progi hotelowego budynku. Praktyka pokazuje, że niektórzy próbują przemycać zwierzaki do pokoju, nie informując o tym obsługi. Jeśli taki czyn wyjdzie na jaw, zapłacimy karę, więc naprawdę nie warto…

Poza tym trzeba pamiętać, że za zwierzę w hotelu przyjdzie nam dodatkowo płacić. Zwykle jest to koszt mieszczący się w przedziale 20-60 zł na dobę.

Jeśli będziemy naprawdę trzymać się postanowień regulaminu i przestrzegać wszystkich jego punktów, to z pewnością nasz pobyt z pupilem na wyjeździe okaże się miły nie tylko dla nas, ale i dla otoczenia. A jeśli w przyszłości postanowimy znowu zatrzymać się w tym samym hotelu ze swoim futrzakiem, przyjmą nas tam z otwartymi ramionami!

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Grand Hotel Boutique kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE Kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE

GRAND HOTEL BOUTIQUE został odznaczony 4 gwiazdkami. Mieści się w zabytkowym budynku bardzo blisko rynku. W hotelu można wynająć jeden z czterech rodzajów pokoi: Standard, Deluxe, Studio, Apartament. Są to pokoje jedno- lub dwuosobowe. Każdy z nich jest luksusowo i oryginalnie urządzony. W hotelu znajduje się centrum biznesowe i zaplecze bankietowe oraz konferencyjne, co czyni z niego miejsce świetnie przystosowane do organizowania konferencji czy też spotkań biznesowych. Grand Hotel Boutiqe jest także miejscem, w którym można zorganizować wesele marzeń. Posiada wszystko, co potrzebne, żeby zapewnić pełne wsparcie parze młodej zarówno w czasie przygotowań, jak i w trakcie trwania uroczystości weselnej. W hotelu mieści się rozbudowana strefa SPA, a hotelowa restauracja zapewnia szeroki wybór dań.

GRAND HOTEL BOUTIQUE Kontakt

GRAND HOTEL BOUTIQUE mieści się w Rzeszowie pod adresem:

ul. Dymnickiego 1 a

35-030 Rzeszów

 • REZERWACJA INDYWIDUALNA
  • Recepcja tel.; +48 17 250 00 00
  • email: info@grand-hotel.pl
 • REZERWACJA GRUPOWA
  • Kinga Koryl tel.: +48 731 727 791
  • email: k.koryl@grand-hotel.ppl
 • SZKOLENIA I KONFERENCJE
  • Kinga Koryl tel.: +48 731 727 791,
  • email: k.koryl@grand-hotel.ppl
  • Paulina Radomska tel.: +48 577 681 781
  • email: p.radomska@grand-hotel.pl
 • WESELA I PRZYJĘCIA
  • Paulina Radomska tel.: +48 577 681 781
  • email: p.radomska@grand-hotel.pl
 • KLIENCI KORPORACYJNI
  • Marta Przybysz tel.: +48 577 581 781
  • email: m.przybysz@grand-hotel.pl
 • MARKETING
  • Anna Suppel tel.: +48 530 190 100
  • email: a.suppel@grand-hotel.pl

Rezerwacje można składać także poprzez stronę internetową hotelu: www.grand-hotel.pl/pl

hotel rzeszow kontakt

HOTEL RZESZÓW Kontakt

HOTEL RZESZÓW

HOTEL RZESZÓW to miejsce odznaczone 4 gwiazdkami. Goście mogą tu wynająć jedno- lub dwuosobowe pokoje o zwykłym lub podwyższonym standardzie. Do dyspozycji pozostają też apartamenty. Istnieje również możliwość organizowania w hotelu wesel i bankietów. Hotel oferuje różne dodatkowe usługi związane z organizacją wesel, jak na przykład: pomoc i inspirację w pełnym zakresie organizacji przyjęcia weselnego czy specjalne menu i kącik zabaw dla dzieci.  Świetnie przygotowane i wyposażone sale konferencyjne sprawią, że każde spotkanie biznesowe lub konferencja będzie przebiegać bez zakłóceń technicznych. Restauracja hotelowa oferuje szeroki wybór dań w menu, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

HOTEL RZESZÓW Kontakt

HOTEL RZESZÓW mieści się w Rzeszowie pod adresem:

al. J. Piłsudskiego 44

35-001 Rzeszów.

 • RECEPCJA:
  • tel.: +48 17 777 10 10,
  • fax: +48 17 777  10 13,
  • e-mail: recepcja@hotelrzeszow.com.pl
 • DZIAŁ REZERWACJI:
  • tel.+48 17 777 10 17,
  • tel.: +48 665 036 260,
  • e-mail: w.slupek@hotelrzeszow.com.pl
 • DZIAŁ SPRZEDAŻY KONFERENCJI I IMPREZ FIRMOWYCH:
  • tel.: +48 17 777 10 17,
  • tel.: +48 601 827 513 – Justyna Baran
  • tel.: +48 884 850 707 – Paweł Sienko
  • fax: +48 17 777 10 13
  • e-mail: sprzedaz@hotelrzeszow.com.pl
 • RESTAURACJA ORANŻERIA – Rezerwacja stolików:
  • tel.: +48 17 777 10 15,
  • fax: +48 17 777 10 13
  • e-mail: piekielko@hotelrzeszow.com.pl
 • Formularz kontaktowy na stronie www.hotelrzeszow.com.pl/kontakt

Podróż służbowa

Podróż służbowa – co zabrać?

Dla wielu osób praca wiąże się z podróżowaniem. Dotyczy to nie tylko sytuacji, gdzie zostajemy wysłani na delegację, szkolenie lub konferencję. Jest wiele zawodów, w których podróż służbowa to codzienność.

Każdy, kto musi w ten sposób podróżować regularnie, doświadczył tego, gdy na pierwszych takich kilkudniowych wyjazdach zauważał, że jednak czegoś się nie wzięło. Często była to jakaś z pozoru błahostka, jednak na miejscu okazuje, się jak bardzo się mylimy. Oto krótka lista rzeczy, jakie warto zabrać na podróż służbową, o których mogliście nie pomyśleć.

Zobacz też: Podróż służbowa – jaki hotel wybrać?

Podróż służbowa to całkiem inna bajka, niż urlop czy wakacje. Dlatego w naszej walizce będą musiały znaleźć się całkiem inne rzeczy. Wyprasowane koszule, laptop z ładowarką – to oczywistość, ale co jeszcze powinniśmy wziąć na biznesową podróż służbową?

 • Power bank – Smartfon, laptop, tablet, smartwatch… może nie każdy koniecznie musi korzystać z tych wszystkich urządzeń na raz, ale mimo wszystko mogą się w każdej chwili rozładować. Power bank coraz częściej powinien być niezbędnym elementem zawartości naszej walizki na służbową podróż. Niezależnie od tego, jak dobrze zaplanujemy naszą podróż, zawsze może przytrafić się coś, co nam te plany pokrzyżuje. Oczywiście doładowanie tych urządzeń nie powinno być problemem w żadnym hotelu, a i na chociażby lotnisku również będzie to możliwe (ale nie tak proste, musimy liczyć się z kolejkami innych osób do gniazdka, którym coś się rozładowało). Ale możliwość doładowania telefonu, gdy jesteśmy „na mieście” i musimy wykonać ważny służbowy telefon, będzie nieoceniona. Obecnie power banki są już  w bardzo przystępnych cenach oraz posiadają bardzo dużą pojemność.
 • Pomocne aplikacje na telefon – nasze smartfony pełnią coraz większą rolę w naszym życiu, również zawodowym. Zawsze możemy liczyć na pomoc aplikacji od Google – jak Google Maps – ale lepiej przygotować się jeszcze przed wyjazdem i zainstalować aplikacje, które pomogą nam poruszać się po innych miastach. Taka aplikacja jak mobileMPK pomoże dotrzeć nam na miejsce spotkania przy pomocy komunikacji miejskiej. Uber czy Taxify mogą być jeszcze bardziej pomocne, ponieważ ułatwiają nie tylko podróż, ale też opłacenie jej czy dobranie np. kierowcy, który będzie znał wybrany przez nas język (pomocne przy podróżach zagranicznych). A skoro przy językach obcych jesteśmy, Google Lens to świetne narzędzie do tłumaczenia w locie wszelkich znaków, witryn i napisów, na jakie możemy natknąć się w trakcie naszej podróży.
 • Papierowy organizer – ostatecznie jednak, niezależnie od tego, jak dobrze się przygotujemy, nasze wszystkie elektroniczne urządzenia i aplikacje nic nam nie dadzą, jeżeli zabraknie nam prądu również w power banku. Dlatego też tradycyjny organizer również powinien znaleźć się w naszej walizce. Powinniśmy tam zapisać wszelkie potrzebne adresy (adres i numer kontaktowy hotelu, w którym zostajemy, adres miejsca, w którym możemy mieć spotkanie biznesowe z klientem). Nie ważne jak dobry i drogi sprzęt elektroniczny mamy, nie powinniśmy na nim polegać w 100% – w końcu przezorny  zawsze ubezpieczony.
 • Książka do zabicia czasu – podróż służbowa to w końcu… podróż. Tak więc w trakcie lotu samolotem, bądź wieczorem w hotelu, możemy mieć czas dla siebie. Wtedy też dobrze jest sięgnąć po coś do czytania, co nie jest na wiecznie świecącym ekranie smartfona czy laptopa.
 • Ubrania na siłownię lub strój kąpielowy – podróż służbowa kojarzy się z ciągłą pracą, jednak tak naprawdę często będziemy mieli sporo czasu dla siebie. Warto go wykorzystać – chociażby na wspomniane czytanie – ale równie dobrze możemy skorzystać z basenu lub hotelowej siłowni.
 • Dyktafon – może to wydawać się przeżytkiem, ale możliwość nagrania spotkania biznesowego, lub własnego sprawozdania z całego dnia może nam zaoszczędzić czasu, jak i kłopotu z zapamiętaniem wszystkiego, co ustaliliśmy w trakcie spotkania. W końcu powinniśmy zajmować się naszą pracą, a nie protokołowaniem.

Ostatecznie nie da się przygotować na wszystko – ale to nie znaczy, że powinniśmy dać się zaskoczyć. Dlatego też nie ważne gdzie i na jak długo jedziemy, warto mieć przy sobie też gotówkę (również drobne), ponieważ nie zawsze i nie wszędzie będziemy mieli dostęp do bankomatu lub płatności zbliżeniowych – do czego coraz bardziej się przyzwyczajam. Zawsze to dobrze jest mieć za co kupić butelkę wody w niewielkim kiosku.

 

Bristol tradition and luxury kontakt

BRISTOL TRADITION AND LUXURY Kontakt

BRISTOL TRADITION AND LUXURY

Bristol Tradition and Luxury to hotel, który oferuje gościom najwyższe standardy zarówno w kwestii samego wyposażenia, jak i obsługi. Goście mają do dyspozycji pokoje jedno i dwuosobowe lub apartamenty. W hotelu mieszczą się też różne sale konferencyjne, które można wynająć by zorganizować spotkania biznesowe, szkolenia lub eventy. Rzeszowski Bristol oferuje też sale bankietowe, które świetnie nadają się do organizowania wesel. Restauracje zlokalizowane w hotelu mają bardzo różnorodne menu, więc będą w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Co dla niektórych bardzo istotne, w tym hotelu można zatrzymać się razem z psem czy kotem, zwierzęta są akceptowane.

BRISTOL TRADITION AND LUXURY Kontakt

Hotel Bristol Tradition and Luxury mieści się  w Rzeszowie pod adresem:

ul. Mikołaja Kopernika 12

35-001 Rzeszów

 • RECEPCJA: +48 17 250 00 50 lub pisząc na adres mailowy: info@bristol-rzeszow.pl
 • REZERWACJE INDYWIDUALNE: +48 17 250 00 47
 • REZERWACJE GRUPOWE: +48 17 250 00 97 lub email: info@bristorl-rzeszow.pl
 • ORGANIZOWANIE WESEL: +48 17 250 00 80 lub 533 332 418 lub email: wesela@bristol-rzeszow.pl

Dział Sprzedaży i Marketingu

tel.: +48 17 250 00 80

tel. +48 17 250 00 81

marketing@bristol-rzeszow.pl

Urlop z dziećmi

Urlop z dziećmi – na co zwrócić uwagę w hotelu?

Każdy, kto ma rodzinę wie, że planowanie wyjazdu wakacyjnego z rodziną to całkiem inne i większe wyzwanie, niż kiedy chcemy gdzieś pojechać w pojedynkę lub ze znajomymi. Taki urlop z dziećmi wymaga nieprzeciętnych zdolności logistycznych (jak zaplanować wyjazd, aby podróż nie była zbyt uciążliwa dla rodziny), negocjacyjnych (jak przekonać nasze pociechy, że nie mogą zabrać nad może swojej rybki, aby z nią popływać) oraz umiejętności dalekosiężnego planowania i przewidywania najmniejszej nawet konsekwencji.

Stąd też wybierając odpowiednie miejsce na urlop z dziećmi, rozsądnie jest zdecydować się na hotel, którego położenie da nam możliwość zwiedzania okolicy i korzystania z jej uroków. Ale to tylko pierwsza a z rzeczy, jakie powinniśmy brać pod uwagę, szukając miejsca an urlop z dziećmi. Dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek załamania pogody i sprawdzić, czy w okolicy hotelu znajdują się atrakcje, które możemy odwiedzić w przypadku niepogody. Dzięki temu nasze dzieci nie będą musiały męczyć się przez ten czas, siedząc bezczynnie w hotelowym pokoju – co w konsekwencji może „troszkę” odbić się na dobrym samopoczuciu rodziców lub opiekunów.

Na szczęście coraz częściej hotele w Rzeszowie dostrzegają potrzeby tych najmłodszych gości hotelowych i możemy już się spotkać ze specjalnymi ofertami, które skierowane są właśnie do rodzin z dziećmi. Tego typu pakiety rodzinne mogą pozwolić na zapewnienie odpowiednich warunków dla dzieci, dzięki czemu dorośli będą mogli w spokoju korzystać z atrakcji przeznaczonych właśnie dla nich.

Hotelowe pakiety rodzinne

Więc, na co możemy liczyć przy takich ofertach promocyjnych? I czego powinniśmy oczekiwać? Wakacje rodzinne to duże wydatki, nawet jeżeli wybierzemy tani hotel. Dlatego też taka promocja dla rodziny powinna zawierać zniżkę. Zagwarantowane miejsce parkingowe również się przyda – dotarcie do recepcji wraz z bagażami i biegającymi dookoła dziećmi to nie lada wyzwanie, dlatego też im bliżej możemy zostawić samochód od wejścia, tym lepiej. A nie we wszystkich hotelach spotkamy się z takim udogodnieniem dla rodziny.

Zobacz też: Jak wybrać hotel na wyjazd?

Dogodzenie dziesięciolatkowi pod względem wyżywienia może graniczyć z cudem. Młodsze dzieci nie koniecznie będą chciały jeść takie same dania, co ich rodzice. Dlatego też powinniśmy się upewnić, czy hotel ma osobne menu dla dzieci. I to najlepiej i śniadanie, i obiad. Niemal wszystkie hotele w Rzeszowie posiadają własne restauracje, także o zaplanowanie nie tylko śniadania, ale też i obiadu nie powinniśmy się martwić.

Nocleg w hotelu to taka oczywista sprawa… ale nie wtedy, gdy mamy ze sobą małe dziecko. Upewnijmy się, czy wybrany przez nas hotel ma opcję bezpłatnego dostawienia łóżeczka dla dziecka – dobry hotel zapewni takie udogodnienie.

Hotele w Rzeszowie położone są w różnych częściach miasta. Niektóre mają własny kawałek zieleni, ale nie wszystkie. Stąd też sprawdźmy, czy hotel ma coś więcej niż tylko ogródek ze stolikami – plac zabaw dla dzieci przy hotelu może być zbawieniem dla zmęczonych rodziców. Również możliwość zapewnienia zabawek przez hotel to coś, o co warto się dopytać przed wyjazdem na urlop z dziećmi. Zawsze to dzięki temu będziemy mogli zabrać jedną torbę mniej.

Na koniec zawsze sprawdzajmy opinie o hotelach. W przypadku, gdy organizujemy urlop z dziećmi, przede wszystkim zwracajmy uwagę na informacje o tym, czy pracownicy hotelu są uprzejmi i pomocni – w końcu zawsze pod czas takiego urlopowego wyjazdu może okazać się, że będziemy potrzebowali pomocy przy dzieciach, do czego bardzo pomocna będzie cierpliwa obsługa hotelowa.

co zwiedzać w rzeszowie

Co zwiedzać w Rzeszowie? Zapraszamy na łono natury!

Nie wszyscy są zwolennikami biegania po zabytkach z aparatem i odwiedzania wszelkich muzeów w okolicy. Całkiem sporo osób, a może nawet każdy potrzebuje się czasem wyciszyć na łonie natury. Nic tak nie koi nerwów nadwyrężonych codziennym stresem, hałasem i pośpiechem, jak kontakt z przyrodą. I dlatego właśnie z myślą o tych, którzy planują wypoczynek z przyrodą w tle przedstawiamy dzisiaj kilka miejsc, które mogą naprawdę podbić Wasze serca, a które znajdują się w okolicy Rzeszowa. Zobaczcie zatem co zwiedzać w Rzeszowie!

Co zwiedzać w Rzeszowie? Lisia Góra

lisia gora

Pierwsza nasza propozycja to Lisia Góra, czyli rezerwat przyrody, jaki znajduje się na terenie gminy Rzeszów. Położony jest przy rzece Wisłok i wyróżnia się przede wszystkim dużą ilością dorodnych, wiekowych dębów. To także zakątek w jakim mieszkają lisy, sarny, zające Szaraki, gronostaje, wiewiórki i wiele, wiele innych zwierząt. Co można tam robić? Wszystko! Są miejsca na rozpalenie ogniska, na rozłożenie koca, na grę w siatkówkę, do jazdy na rolkach lub rowerze, place zabaw dla dzieci. Można też popływać kajakami lub rowerkami wodnymi po Wisłoku. Kawiarnie serwują pyszną kawę, która doda energii na dalszą część dnia, a w innych lokalach można się schłodzić sącząc zimne piwo lub zjeść gofra. Lisia Góra to naprawdę świetne miejsce na piknik połączony ze spacerem lub przejażdżką rowerową. To również miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi i naprawdę trzeba bardzo się starać, żeby się tam nudzić. Gorąco zachęcamy, żebyście osobiście sprawdzili, czy nie koloryzujemy!

Co zwiedzać w Rzeszowie? Park Linowy Linoskoczek

Druga nasza propozycja to Park Linowy Linoskoczek, który mieści się w samym Rzeszowie. Do wyboru są cztery trasy o różnej trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice z dziećmi też! Park linowy to sposób na aktywne spędzenie czasu pośród zieleni. Zapewnia rozrywkę, która naprawdę cieszy i odstresowuje. Jedyną grupą osób, której odradzilibyśmy to miejsce, są ci, którzy cierpią na lęk wysokości. Cała reszta może tam wyszaleć się za wszystkie czasy i rozruszać wszystkie mięśnie.

Co zwiedzać w Rzeszowie? Papugarnia

papugarnia rzeszow

 

Ostatnia na dziś propozycja to Papugarnia. Fakt, że nie ma ona wiele wspólnego z zielenią, ale z naturą jak najbardziej! Papugarnia Rzeszowska to znowu świetny wybór dla każdego. Całe mnóstwo pięknych, kolorowych papug, które można dotknąć, nakarmić, które przylatują i siadają na ramieniu, to naprawdę wielka radocha i to nie tylko dla najmłodszych. Lepiej jednak nie stroić się w biżuterię wybierając się do papugarni, bo ptaszyska także cenią tego rodzaju upiększacze i gotowe są wziąć je w posiadanie siłą…

Jak widzicie Rzeszów to miejsce, które ma do zaoferowania różne bardzo ciekawe atrakcje. A jeśli szukacie czegoś innego polecamy Wam dwa inne artykuły, które także podpowiedzą co zwiedzać w Rzeszowie.

Dlaczego warto odwiedzić Rzeszów?

Atrakcje w Rzeszowie – gdzie warto się wybrać?

Tanie noclegi Rzeszów – na co zwracać uwagę?

atrakcje w Rzeszowie

Atrakcje w Rzeszowie – gdzie warto się wybrać?

Pisaliśmy już nieco o Rzeszowie. Wspominaliśmy o kilku atrakcjach, dla jakich warto odwiedzić to miasto, ale zdecydowanie nie wyczerpaliśmy tematu. Dziś opiszemy kilka kolejnych miejsc, do jakich naprawdę warto się wybrać, żeby świetnie się bawić i ciekawie spędzić czas. Przedstawiamy więc kolejne atrakcje w Rzeszowie!

Atrakcje w Rzeszowie – Podziemna Trasa Turystyczna

atrakcje w rzeszowie , podziemna trasa

Zwłaszcza fascynatom historii gorąco polecamy Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie. Co to takiego i dlaczego naprawdę warto wybrać się na wyprawę tą trasą? Podziemna trasa to połączone w turystyczną trasę miejskie piwnice. Znajdują się pod Rynkiem. Wejście usytuowane jest przy rzeszowskim Ratuszu. Stąd właśnie ruszamy w fascynującą podróż po przeszłości. Odwiedzimy 25 pomieszczeń ulokowanych na trzech kondygnacjach, łączy je ze sobą 15 korytarzy. Podczas spaceru podziemnymi uliczkami, znajdujemy się na głębokościach od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku.

Piwnice powstawały w okresie od XIV do XVIII wieku. Trasa wiedzie przez Piwnicę Bławatników, Drogę Kupców, Komorę Łukową, Korytarz Herbowy czy najwęższe na trasie Lochy Tatarskie (70 cm). Na turystów czekają ekspozycje historyczno-edukacyjne. Prezentowane są na przykład kopie zbroi rycerskich, broń biała i broń palna. Można też obejrzeć gabloty z eksponatami, znalezionymi przy odkopywaniu podziemi (butelki po alkoholu, stare gwoździe czy kołatka do drzwi).W Korytarzu Herbowym zobaczycie herby dawnych właścicieli ziem, miast, nawet całych województw, a także herby samego Rzeszowa.

Trasę można zwiedzać przez cały rok we wszystkie dni poza poniedziałkami i świętami. Wstęp jest płatny, a zwiedzanie odbywa się w grupach, które prowadzi  przewodnik.

Atrakcje w Rzeszowie – Share Lock

atrakcje w rzeszowie, share lock

Kolejna atrakcja szczególnie przypadnie do gustu wszystkim fanom gier logicznych, zwłaszcza typu Escape Room. Gwarantujemy świetną, pełną napięcia zabawę trwającą 45 lub 90 minut. Zapadną wam one na długo w pamięć.

W Share Lock macie do wyboru jeden z trzech różnych pokoi: Rzeszowski Skarb Narodów, Bond lub Sherlock Ucieka z Więzienia. Waszym zadaniem jest wydostać się z niego zanim upłynie Wam czas. Będziecie musieli przy tym naprawdę pogłówkować! Do pokoju możecie wziąć ze sobą przyjaciół lub rodzinę. Musi was być przynajmniej dwoje, a maksymalnie sześcioro. I całe szczęście, bo jak mówią: „co dwie głowy to nie jedna”! Share Lock znajdziecie na ulicy Piłsudskiego. Możecie zarezerwować pokój z wyprzedzeniem korzystając ze strony internetowej Share Lock.

Atrakcje w Rzeszowie – hotele w Rzeszowie

Wspomniane w tym artykule atrakcje to nadal nie wszystko, co ma do zaoferowania Rzeszów. Jednak, jak widzicie można tu ciekawie spędzić czas zarówno z przyjaciółmi, jak i z rodziną. Żeby pobyt w Rzeszowie zaliczyć do naprawdę udanych warto tu przyjechać przynajmniej na kilka dni. Konieczne więc będzie znalezienie noclegu. I w tym miejscu podkreślamy, że w Rzeszowie mieści się sporo hoteli. Hotele w Rzeszowie oferują zarówno tanie noclegi, jak i luksusowe warunki dla najbardziej wymagających. Wiele z nich mieści się w miejscach, z których łatwo się przemieszczać. Zachęcamy więc do odwiedzenia rezerwowania pokoi i odwiedzenia Rzeszowa!

rocznica ślubu w hotelu

Rocznica ślubu w hotelu – dlaczego to świetny prezent?

Rocznica ślubu to ważne wydarzenie dla zdecydowanej większości małżeństw. To dzień, który zwykliśmy celebrować i nadawać mu szczególną oprawę. To także czas, który chcemy spędzić w wyjątkowy sposób. Pojawia się jednak często pytanie jak i gdzie? Doskonałym pomysłem na prezent dla drugiej połówki może być zaplanowanie rocznicy w hotelu. To także świetny prezent, jaki dzieci mogą zrobić rodzicom, albo jaki można podarować swoim przyjaciołom. Dlaczego twierdzimy, że rocznica ślubu w hotelu to taki dobry pomysł?

Rocznica ślubu w hotelu – cały pakiet atrakcji

Zacznijmy od tego, że hotele często w swojej ofercie właśnie na takie okazje, zamieszczają kilka atrakcji w pakiecie. Może to być np. kolacja w restauracji, potem 2 godziny w SPA, nocleg w pokoju dwuosobowym (lub apartamencie) i śniadanie. Taki pakiet można dowolnie komponować i dostosować do preferencji i upodobań konkretnej pary.

Ważną zaletą zorganizowania rocznicy ślubu w hotelu jest też to, że wszystko mamy na miejscu. Nie trzeba tracić czasu na przemieszczanie się tu i tam. To naprawdę duża wygoda.

Para, która zdecyduje się na takie spędzenie swojego szczególnego dnia nie musi też nic specjalnego załatwiać. O wszystko martwi się obsługa.

Rocznica ślubu w hotelu – ale w jakim?

Żeby jednak w pełni cieszyć się swoim małym świętem, trzeba znaleźć się w odpowiednim hotelu. Jak go wybrać? Oczywiście najpierw należy zdecydować czy hotel ma być gdzieś w pobliżu, czy też chcemy pojechać w jakiś malowniczy zakątek kraju. Kolejnym krokiem powinno być przejrzenie ofert hoteli, które znajdują się na wybranym przez nas obszarze. Zobaczyć nie tylko jakie proponują usługi, ale też obejrzeć zdjęcia restauracji i pokoi. W końcu chcemy, żeby otoczenie sprzyjało tworzeniu miłego nastroju. Warto też wziąć pod uwagę opinie osób, które już odwiedzały hotele, jakie szczególnie przykuły naszą uwagę. Oczywiście mają to być opinie zamieszczane na wiarygodnych portalach. Mogą być prawdziwą skarbnicą wiedzy o rzeczach, których nie będziemy w stanie dowiedzieć się ze strony.

Co więc brać pod uwagę? Poza samą ofertą bardzo ważna jest obsługa. Jeśli małżonkowie mają się poczuć naprawdę dobrze, to obsługa musi stanąć na wysokości zadania. Właśnie o tym, jakiej obsługi można się spodziewać w hotelu najwięcej mogą powiedzieć osoby, które już w nim były. Dlatego sprawdzajmy opinie także pod tym kątem.

Jeśli wybraliśmy już miejsce, znaleźliśmy hotel, który jest elegancki, ma dobrą ofertę i świetnie wypada z opiniach gości, to teraz pozostaje wykonać telefon,  dopytać o wszelkie szczegóły i załatwić formalności.

Rocznica ślubu w hotelu to naprawdę przemiły prezent jaki mogą sobie sprawić małżonkowie albo jaki można podarować rodzinie czy przyjaciołom. Wiele osób przekonało się o tym osobiście, więc zachęcamy także innych do wypróbowania tego pomysłu na rocznicę ślubu. A jako miejsce warte uwagi polecamy Rzeszów, a zwłaszcza jego malownicze obrzeża.

Zobacz też: Pokój w hotelu – jak wybrać?

jak wybrać hotel

Jak wybrać hotel na wyjazd?

Jeśli wybierasz się na wakacje z rodziną, z przyjaciółmi czy sam, tak czy inaczej musisz się zastanowić gdzie będziesz w tym czasie mieszkać. Może preferujesz wynajem całego domku? A może zadowoli Cię tani motel? Niektórzy są fanami wypadów pod namiot, jednak duża część z nas decyduje się po prostu na hotel. I w tym miejscu zwykle rodzi się pytanie: który hotel wybrać? Zwykle zwłaszcza w atrakcyjnych turystycznie miejscach, jest ich sporo i decyzja może nie być wcale łatwa. Właśnie dlatego chcemy podzielić się garścią rad dotyczących tego, jak wybrać hotel na wyjazd. Powiemy Wam co warto brać pod uwagę i na co uważać.

Jak wybrać hotel – ustal cel wyjazdu

Pierwszym i chyba najważniejszym czynnikiem, który ułatwi Ci podjęcie decyzji jest jasne sprecyzowanie celu wyjazdu. Jeśli chcesz spędzić czas głównie poza hotelem, na przykład zwiedzając wszystko, co jest w bliższej i dalszej okolicy, rozsądne będzie wybranie hotelu głównie ze względu na dogodną lokalizację. Dzięki temu, szybko i wygodnie będziesz mógł się przemieszczać wszędzie, gdzie tylko postanowisz się udać. Bywa jednak, że chcemy po prostu się zrelaksować w wygodnym i ładnym otoczeniu, nie koniecznie spędzając całe dnie w pogoni za zabytkami. Wtedy warto zainteresować zwłaszcza tymi hotelami, które mają bogate zaplecze rozrywkowe. Jeśli nastawiamy się na spędzanie sporej ilości czasu w hotelu, to może się okazać, że nasz wybór będzie miał decydujący wpływ na poziom zadowolenia z wyjazdu.

jak wybrać hotel- cel wyjazdu

Jak wybrać hotel – co brać pod uwagę?

Nawet jeśli zamierzasz spędzić czas głównie poza hotelem i tak dobrze będzie wybrać taki, który nie będzie stanowił jedynie bazy noclegowej o fatalnym standardzie. Jeśli chcesz naprawdę mądrze zainwestować swoje pieniądze, weź pod uwagę kilka poniżej wymienionych czynników:

 • niech hotel znajduje się niedaleko od drogi głównej (Nie oznacza to wcale, brzydkiej okolicy. Oznacza raczej, że z łatwością będziesz się przemieszczać, jak tylko najdzie Cię na to ochota.)
 • niech to będzie hotel, który ma dobre opinie na wiarygodnych stronach internetowych. To naprawdę pomocna wskazówka, która pomoże uniknąć rozczarowań. sprawdź opinie miejsc, które bierzesz pod uwagę.
 • niech hotel ma odpowiednie zaplecze gastronomiczne, rozrywkowe, sportowe – dzięki temu nie będziesz się nudzić nawet, jeśli pogoda nie dopisze.
 • niech hotel będzie przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi – dotyczy to oczywiście zwłaszcza osób, które posiadają dzieci. nie wszystkie hotele ogłaszające się jako prorodzinne faktycznie mają do zaoferowania przestrzeń przeznaczoną dla dzieci. Rodzice powinni zwrócić więc uwagę na obecność sal zabaw, dodatków dla dzieci (np. krzesełka do karmienia, przewijaki), placu zabaw na dworze, animatora czasu wolnego.

Nie warto interesować się hotelami, które mają na stronie niewiele informacji, do tego przedstawionych w niejasny sposób. Lepiej zainteresować takimi, które zadbały o dokładne i przejrzyste opisanie warunków pobytu, rezerwacji i wszelkich udogodnień. Pamiętajcie też o obejrzeniu zdjęć i poczytaniu opinii osób, które już mieszkały w danym miejscu. To pomoże Wam zadecydować mądrze. Skoro wiecie już jak wybrać hotel, to teraz pozostaje tylko zastosować te wskazówki w praktyce. Życzymy udanego wyjazdu i polecamy zainteresować się hotelami w Rzeszowie!

Zobacz też: Pokój w hotelu – jak wybrać?

hotele 5 gwiazdkowe

Hotele 5 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 5 gwiazdkowe mają zapewnić nie tylko komfort, ale i poczucie luksusu. To miejsca o naprawdę wysokim standardzie, jednak różni się on w zależności od kraju. my skupimy się teraz na opisaniu standardu obowiązującego w Polsce.

Hotele 5 gwiazdkowe – wyposażenie pokoju i łazienka

Podstawowym wyposażeniem pokoju w hotelu 5 gwiazdkowym będzie: łóżko (jednoosobowe 90 x 200 cm lub dwuosobowe 140 x 200), szafka nocna lub stolik, szafa lub wnęka garderobiana, biurko albo stół, jedno krzesło, fotele wypoczynkowe (przynajmniej dwa, a jeden w pokoju jednoosobowym) lub kanapa, stolik, lustro, wieszak ścienny, lampka nocna, lampka do pracy oraz oświetlenie górne, bagażnik i przynajmniej jedno wygodnie umiejscowione gniazdko elektryczne przy miejscu pracy.

Wyposażenie uzupełniające stanowi wykładzina dywanowa w całym pomieszczeniu albo dywaniki przy każdym łóżku, zasłony, żaluzje lub  rolety, szklanki albo inne naczynia do picia (dla każdego z gości), woda w butelce (dla każdego gościa), minibar lub lodówka, radio, TV, telefon, hotelowe materiały piśmiennicze, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia, igielnik, sejf, suszarka do włosów.

W łazience natomiast musi znaleźć się wanna z baterią i natryskiem lub kabina prysznicowa oraz osłona na wannę lub prysznic, w zależności od tego, co zostało zamontowane. Prócz tego w łazience musi być umywalka z blatem lub półką i WC. Wyposażenie uzupełniające stanowi lustro, osłonięte gniazdko elektryczne, pojemnik na śmieci i zestaw dla każdego z gości, zawierający:mydełko toaletowe lub dozownik z mydłem w płynie, szklanka, lub jednorazowy kubek, waga, ręcznik, ręcznik kąpielowy, płaszcz kąpielowy i telefon w łazience.

Jeśli chodzi o minimalną powierzchnię pokoju w hotelu 5 gwiazdkowym, wynosi ona:

 • pokój 1 osobowy – 14 m2
 • pokój 2 osobowy – 18 m2
 • apartament – salon 25 m2 i sypialnia z łazienką, część wejściowa z oddzielnym WC.

Hotele 5 gwiazdkowe – wyposażenie hotelu

Hotele 5 gwiazdkowy musi być oświetlony z zewnątrz i mieć oddzielne wejście dla gości. Nad wejściem powinna się znajdować osłona chroniąca gości przed deszczem lub wejście powinno być zlokalizowane we wnęce. Możliwe jest też zainstalowanie oprócz tego drzwi obrotowych lub otwieranych automatycznie. Dostawy powinny być przyjmowane w innym, przeznaczonym do tego miejscu. Nie dotyczy to jednak hoteli, które znajdują się w zwartej zabudowie miejskiej. W hotelu 5 gwiazdkowym, drogi dla gości i dla bagażu powinny biec oddzielnie.

Przed wejściem musi się być miejsce na postój dla gości, którzy przyjechali lub odjeżdżają. Jeśli hotel usytuowany jest poza zwartą zabudową miejską, musi zapewnić gościom parking, garaż lub miejsca postojowe. Parking i garaż muszą być strzeżone niezależnie od kategorii hotelu.

Zarówno w pokojach, jak i w części ogólnodostępnej powinna działać klimatyzacja.  W całym budynku 24 godziny na dobę powinna być dostępna ciepła i zimna woda. Goście mają mieć stały dostęp do telefonu i faksu, znajdujących się w recepcji, a także do ogólnodostępnego radia, TV i internetu. W budynkach mających więcej niż jedno piętro musi się znajdować winda. Winda powinna dojeżdżać także do podziemi, jeśli znajdują się w nich jakieś pomieszczenia dostępne dla gości, jak na przykład basen czy garaż.

hotele 5 gwiazdkowe restauracja

Hotele 5 gwiazdkowe – obsługa gości

Pośród standardowych usług w hotelu 5 gwiazdkowym znajdują się takie usługi, jak: budzenie, przechowanie bagażu, pieniędzy, wartościowych przedmiotów, podawanie śniadać, codzienne sprzątanie pokoju (lub na życzenie gościa).

Oprócz tego goście mają mieć zapewniony całodobowy dostęp do ciepłych napojów, a room service powinien działać przynajmniej 18 godzin na dobę. Hotele 5 gwiazdkowe powinny też umożliwiać gościom zamówienie kwiatów jeśli nie ma w nich kwiaciarni. Goście takich hoteli mogą też skorzystać z usług prania, czyszczenia bielizny i odzieży czy prasowania. Pościel i ręczniki są wymieniane codziennie lub na życzenie klienta.

W hotelu musi mieścić się restauracja i aperitif-bar (lub bar kawowy). W hotelu muszą też znajdować się przynajmniej dwie sale konferencyjne. Goście mają mieć zapewniony dostęp także do przynajmniej dwóch rodzajów usług związanych z odnową biologiczną, np: basen, sauna, masaże, solarium, siłownia).

Personel hotelu ma nosić jednolite stroje i być przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

W Rzeszowie znajduje się jeden hotel mający 5 gwiazdek, jest to:

 • Bristol Tradition And Luxury
 • Ul. Kopernika 12, Rzeszów.

Zobacz też:

Hotele 1 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 2 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 3 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 4 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

hotele 4 gwiazdkowe

Hotele 4 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Im więcej gwiazdek, tym wyższy standard, a co za tym idzie, wyższe ceny. Dziś opiszemy hotele 4 gwiazdkowe w Polsce. Zobaczcie jakie wyposażenie i usługi powinny oferować gościom.

Hotele 4 gwiazdkowe – wyposażenie pokoju i łazienka

W 4 gwiazdkowym hotelu, pokój musi być wyposażony w łóżko (jednoosobowe 90 x 200 cm albo dwuosobowe 140 x 200 cm), szafę bądź wnękę garderobianą (a w niej przynajmniej po 3 wieszaki na gościa), szafką nocną lub stolik, stół albo biurko, jedno krzesło, minimum 2 fotele wypoczynkowe albo kanapę (1 fotel w pokoju jednoosobowym), stolik, lustro, wieszak ścienny, lampkę nocną, lampkę do pracy i oświetlenie górne, bagażnik. Prócz tego goście przy miejscu pracy w pokoju, powinni mieć łatwy dostęp przynajmniej do jednego gniazdka elektrycznego.

Uzupełnienie wyposażenia stanowić będzie wykładzina dywanowa w całym pokoju lub dywaniki przy każdym łóżku, zasłony, rolety albo żaluzje, szklanki, albo inne naczynia, z których można się napić, woda butelkowana dla każdego gościa, minibar albo lodówka, radio, TV, telefon, materiały piśmiennicze hotelu, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia, a także igielnik i suszarka do włosów.

W łazience musi znaleźć się wanna z baterią i natryskiem albo kabina prysznicowa i w zależności od tego, co zostało zainstalowane osłona na wannę lub prysznic. Oprócz tego łazienka musi być wyposażona w umywalkę z blatem lub półką i oczywiście WC. Uzupełniające wyposażenie stanowi lustro, gniazdko elektryczne z osłoną, pojemnik na śmieci i zestaw dla każdego gościa, a w nim: mydełko toaletowe lub dozownik z mydłem w płynie, ręcznik, ręcznik kąpielowy i jednorazowy kubek lub szklanka.

Minimalna powierzchnia pokoju w hotelu 4 gwiazdkowym to:

 • pokój 1-osobowy – 12 m2
 • pokój 2-osobowy – 16 m2
 • apartament – salon – 25 m2 + sypialnia z łazienką, część wejściowa z oddzielnym WC.

Hotele 4 gwiazdkowe – wyposażenie hotelu

W hotelach 4 gwiazdkowych, budynek musi być oświetlony z zewnątrz i mieć oddzielne wejście dla gości. Nad nim powinna być zainstalowana osłona, która będzie chronić gości przed deszczem. Ewentualnie wejście może się znajdować we wnęce. Można też zamiast tego zainstalować drzwi obrotowe lub otwierane automatycznie. Dostawy towarów powinny być otwierane w innym miejscu. Nie dotyczy to jednak hoteli, które ulokowane są poza zwartą zabudową miejską.

Przed wejściem do hotelu musi być zorganizowane miejsce postojowe dla gości, którzy przyjeżdżają lub wjeżdżają. Jeśli budynek jest zlokalizowany poza zwartą zabudową miasta, właściciel musi zadbać o parking, garaż lub miejsca postojowe dla gości, przy czym parking lub garaże maja być strzeżone.

Zarówno w pokojach, jak i w ogólnodostępnej części powinna działać klimatyzacja. W całym budynku stale (w dzień i w nocy) goście muszą mieć dostęp do ciepłej i zimnej wody. Goście mają mieć także całodobowy dostęp do telefonu i faksu, znajdujących się w recepcji oraz do ogólnodostępnego radia, telewizji i internetu. Jeśli obiekt ma więcej niż 2 piętra, musi się w nim znajdować winda.

Hotele 4 gwiazdkowe – obsługa gości

Pośród podstawowych usług w 4 gwiazdkowym hotelu muszą się znaleźć: budzenie, przechowywanie bagażu, pieniędzy lub przedmiotów wartościowych, podawanie śniadań, codzienne sprzątanie pokoju albo sprzątanie na życzenie gościa.

Goście powinni mieć też zapewniony całodobowy dostęp do ciepłych napojów, a room service ma działać przynajmniej 18 godzin na dobę. W takim hotelu musi też albo działać kwiaciarnia, albo istnieć możliwość zamówienia kwiatów. Pośród innych dostępnych usług mają się też znaleźć: pranie, prasowanie, czyszczenie bielizny i odzieży, zmiana pościeli i ręczników codziennie lub wedle życzenia gościa.

W hotelu znajdować się będzie restauracja oraz aperitif-bar lub bar kawowy. Hotel powinien oferować także sale konferencyjne i przynajmniej 2 rodzaje usług związanych z odnową biologiczną (np. sauna, basen, siłownia, solarium, masaże). Personel hotelu ma nosić jednolite stroje i być przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

Hotele 4 gwiazdkowe w Rzeszowie

Hotele 4 gwiazdkowe w samym Rzeszowie to:

 • Hotel Rzeszów

Al.Piłsudskiego 44, Rzeszów

 • Grand Hotel Boutique

U. Dymnickiego 1A, Rzeszów

 • Hilton Garden Inn Rzeszów

Ul. Majora Wacława Kopisto 1, Rzeszów

 • Hotel Metropolitan

Ul. Juliusza Słowackiego 16, Rzeszów

 • Hotel Ambasadorski Rzeszów

Rynek 13, Rzeszów

 • Ferdynand Principe

Ul. Grottgera 28

 • Hotel Prezydencki

Ul. Podwisłocze 48, Rzeszów

Zobacz też:

Hotele 1 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 2 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 3 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 5 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

hotele 3 gwiazdkowe

Hotele 3 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 3 gwiazdkowe mają wyższy standard niż 1 czy 2 gwiazdkowe, jednak może się on różnić w zależności od kraju. My skupimy się w tym artykule na opisaniu standardów obowiązujących w polskich hotelach 3 gwiazdkowych.

Hotele 3 gwiazdkowe – wyposażenie pokoju i łazienka

Pokój musi być wyposażony w zakresie podstawowym, czyli musi być w nim łóżko (jednoosobowe 90 x 200 cm albo dwuosobowe 140 x 200 cm), szafa albo wnęka garderobiana (przynajmniej 3 wieszaki na gościa), szafka nocna lub stolik, stół albo biurko, krzesło dla każdego z gości (ale nie mniej niż 2), wieszak ścienny, lustro, lampka nocna, lampka do pracy, oświetlenie górne, przynajmniej jedno dogodnie ulokowane gniazdko elektryczne przy miejscu pracy oraz bagażnik.

Uzupełnienie wyposażenia stanowi wykładzina dywanowa w całym pokoju albo dywaniki przy każdym łóżku, zasłony, żaluzje, bądź rolety, szklanki albo inne naczynia do picia i woda butelkowana dla każdego z gości, radio, telewizor, telefon, hotelowe materiały do pisania, zestaw do czyszczenia odzieży i obuwia, a także igielnik. Jak widać wyposażenie uzupełniające jest bogatsze niż w wypadku hoteli 1 i 2 gwiazdkowych.

Hotele 3 gwiazdkowe w muszą wyposażyć łazienki w wannę z baterią i natryskiem albo kabinę prysznicową a do tego w osłonę na wannę lub na prysznic. Wyposażeniem uzupełniającym będzie lustro, gniazdko elektryczne z osłonką, pojemnik na śmieci, a także zestawy dla każdego gościa obejmujące: mydełko toaletowe albo dozownik z mydłem w płynie, ręcznik, ręcznik kąpielowy, szklana albo jednorazowy kubek.

Jeśli chodzi o powierzchnię pokoi, nie może być mniejsza niż:

 • pokój 1-osobowy – 10 m2
 • pokój 2-osobowy – 14 m2
 • pokój 3-osobowy – 16 m2

Hotele 3 gwiazdkowe – wyposażenie hotelu

Jak zawsze budynek hotelu musi być oświetlony z zewnątrz i mieć oddzielne wejście dla gości. Samo wejście musi znajdować się we wnęce lub być chronione przed deszczem za pomocą zamontowanej w tym celu specjalnej zasłony. Zamiast tego można też zamontować drzwi obrotowe lub otwierane automatycznie. Dostawy towarów powinny być odbierane innym wejściem. Nie dotyczy to jednak hoteli umiejscowionych w zwartej zabudowie miejskiej.

Standardowo przed wejściem musi znajdować się miejsce na postój dla gości przyjeżdżających i odjeżdżających. Jeśli hotel znajduje się poza zwartą zabudową miasta, musi zapewnić gościom parking, garaż lub miejsca postojowe, a miejsca na parkingu lub w garażu muszą być strzeżone.

Pokoje muszą być wyposażone w wentylację mechaniczną lub grawitacyjną, a w całym budynku przez pełną dobę powinna być dostępna dla gości ciepła i zimna woda. Hotel musi też oferować całodobowy dostęp do telefonu i faksu znajdujących się w recepcji oraz do ogólnodostępnego radia, telewizji i internetu. W ogólnodostępnej części budynku powinna działać wentylacja mechaniczna. Jeśli budynek ma więcej niż 3 piętra, musi w nim być winda.

Hotele 3 gwiazdkowe – obsługa gości

Podstawowe usługi w hotelu 3 gwiazdowym obejmują: budzenie, przechowywanie bagażu, pieniędzy i wartościowych przedmiotów, podawanie śniadania oraz codzienne sprzątanie pokoju gości lub sprzątanie na życzenie.

Oprócz tego, goście powinni mieć stały dostęp do ciepłych napojów (dopuszczalne jest ustawienie w hotelu automatów), a room service ma być czynny przynajmniej 18 godzin na dobę. Goście mają mieć też dostęp do takich usług, jak: pranie, prasowanie, czyszczenie bielizny i ubrań, wymiana pościeli oraz ręczników co trzeci dzień albo według życzenia.

W hotelu musi się znajdować restauracja, a także bar-aperitif lub kawowy i sala klubowa z telewizorem. Dopuszczalny jest brak restauracji o ile w odległości do 500 m znajduje się już taki obiekt. Personel hotelu ma nosić jednolite stroje i być przeszklony z udzielania pierwszej pomocy.

Hotele 3 gwiazdkowe w Rzeszowie

W Rzeszowie jest na ten moment 17 hoteli 3 gwiazdkowych, oto ich lista:

 • Hotel Horyzont

Ul. Podkarpacka 54, Rzeszów

 • Hotel Schanel Residence

Ul. Przesmyk 6, Rzeszów

 • Best Western Plus Ferdynand Hotel

Grottgera 28, Rzeszów

 • Hotel Classic

Aleja Armii krajowej 32, Rzeszów

 • Hotel Dwa Bratanki

Ul. Kwiatkowskiego 145, Rzeszów

 • Hotel Hetman

Ul. Langiewicza 29B, Rzeszów

 • Hotel Forum

Ul. Leopolda Lisa-Kuli 19, Rzeszów

 • Hotel Falcon

Ul. Jastrzębia 29, Rzeszów

 • Icam Hotel Rzeszów

Ul. Rejtana 1, Rzeszów

 • Hotel Prezydencki

Ul. Podwisłocze 48,Rzeszów

 • Park Hotel & Wellness Rzeszów

Ul. Paderewskiego 124A, Rzeszów

 • Villa Riviera

Aleja Sikorskiego 118, Rzeszów

 • Hotel Korona

Ul. Litewska 33 B, Rzeszów

 • Hotel Hubertus

Ul. Mickiewicza 5, Rzeszów

 • Grein Hotel

Ul. Rejtana 1, Rzeszów

 • Hotel Zimowit

Al. Armii Krajowej 48B, Rzeszów

 • Apart Hotel 12

Podpromie 12, Rzeszów

Zobacz też:

Hotele 1 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 2 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 4 gwiazdkowe – czego oczekiwać?

Hotele 5 gwiazdkowe – czego oczekiwać?