Pisaliśmy już nieco o Rzeszowie. Wspominaliśmy o kilku atrakcjach, dla jakich warto odwiedzić to miasto, ale zdecydowanie nie wyczerpaliśmy tematu. Dziś opiszemy kilka kolejnych miejsc, do jakich naprawdę warto się wybrać, żeby świetnie się bawić i ciekawie spędzić czas. Przedstawiamy więc kolejne atrakcje w Rzeszowie!

Atrakcje w Rzeszowie – Podziemna Trasa Turystyczna

atrakcje w rzeszowie , podziemna trasa

Zwłaszcza fascynatom historii gorąco polecamy Podziemną Trasę Turystyczną w Rzeszowie. Co to takiego i dlaczego naprawdę warto wybrać się na wyprawę tą trasą? Podziemna trasa to połączone w turystyczną trasę miejskie piwnice. Znajdują się pod Rynkiem. Wejście usytuowane jest przy rzeszowskim Ratuszu. Stąd właśnie ruszamy w fascynującą podróż po przeszłości. Odwiedzimy 25 pomieszczeń ulokowanych na trzech kondygnacjach, łączy je ze sobą 15 korytarzy. Podczas spaceru podziemnymi uliczkami, znajdujemy się na głębokościach od 0,5 do 10 metrów pod powierzchnią Rynku.

Piwnice powstawały w okresie od XIV do XVIII wieku. Trasa wiedzie przez Piwnicę Bławatników, Drogę Kupców, Komorę Łukową, Korytarz Herbowy czy najwęższe na trasie Lochy Tatarskie (70 cm). Na turystów czekają ekspozycje historyczno-edukacyjne. Prezentowane są na przykład kopie zbroi rycerskich, broń biała i broń palna. Można też obejrzeć gabloty z eksponatami, znalezionymi przy odkopywaniu podziemi (butelki po alkoholu, stare gwoździe czy kołatka do drzwi).W Korytarzu Herbowym zobaczycie herby dawnych właścicieli ziem, miast, nawet całych województw, a także herby samego Rzeszowa.

Trasę można zwiedzać przez cały rok we wszystkie dni poza poniedziałkami i świętami. Wstęp jest płatny, a zwiedzanie odbywa się w grupach, które prowadzi  przewodnik.

Atrakcje w Rzeszowie – Share Lock

atrakcje w rzeszowie, share lock

Kolejna atrakcja szczególnie przypadnie do gustu wszystkim fanom gier logicznych, zwłaszcza typu Escape Room. Gwarantujemy świetną, pełną napięcia zabawę trwającą 45 lub 90 minut. Zapadną wam one na długo w pamięć.

W Share Lock macie do wyboru jeden z trzech różnych pokoi: Rzeszowski Skarb Narodów, Bond lub Sherlock Ucieka z Więzienia. Waszym zadaniem jest wydostać się z niego zanim upłynie Wam czas. Będziecie musieli przy tym naprawdę pogłówkować! Do pokoju możecie wziąć ze sobą przyjaciół lub rodzinę. Musi was być przynajmniej dwoje, a maksymalnie sześcioro. I całe szczęście, bo jak mówią: „co dwie głowy to nie jedna”! Share Lock znajdziecie na ulicy Piłsudskiego. Możecie zarezerwować pokój z wyprzedzeniem korzystając ze strony internetowej Share Lock.

Atrakcje w Rzeszowie – hotele w Rzeszowie

Wspomniane w tym artykule atrakcje to nadal nie wszystko, co ma do zaoferowania Rzeszów. Jednak, jak widzicie można tu ciekawie spędzić czas zarówno z przyjaciółmi, jak i z rodziną. Żeby pobyt w Rzeszowie zaliczyć do naprawdę udanych warto tu przyjechać przynajmniej na kilka dni. Konieczne więc będzie znalezienie noclegu. I w tym miejscu podkreślamy, że w Rzeszowie mieści się sporo hoteli. Hotele w Rzeszowie oferują zarówno tanie noclegi, jak i luksusowe warunki dla najbardziej wymagających. Wiele z nich mieści się w miejscach, z których łatwo się przemieszczać. Zachęcamy więc do odwiedzenia rezerwowania pokoi i odwiedzenia Rzeszowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *